Kierunki

Izrael zamyka się przed cudzoziemcami

izrael zamyka granice

Izrael wprowadza zakaz wjazdu cudzoziemców na terytorium Izraela oraz na terytoria podlegające Palestyńskiej Władzy Narodowej.

 

Z powodu pandemii koronawirusa Izrael podjął decyzję o zamknięciu granic przed cudzoziemcami. Już wcześniej zamknięto wszystkie placówki edukacyjne, centra handlowe, restauracje (również hotelowe), bary, puby, z wyjątkiem obsługi zamówień z dowozem, salony kosmetyczne, łaźnie (też rytualne), atrakcje turystyczne i ważne miejsca sakralne, parki narodowe, obiekty dziedzictwa kultury. W kraju obowiązują ograniczenia w swobodnym poruszaniu się poza sytuacjami wyższej konieczności.

Wprowadzono zakaz wjazdu cudzoziemców na terytorium Izraela oraz terytoria podlegające Palestyńskiej Władzy Narodowej – napisała na Twitterze ambasada Polski w Tel Awiwie.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.