Kierunki

Jedna darmowa noc na Litwie

Turyści, którzy przebywają na Litwie przez trzy lub więcej nocy otrzymają jedną noc darmo.

Turyści, którzy przebywają na Litwie przez trzy lub więcej nocy otrzymają jedną noc darmo.

Rozpoczęta 2 września kampania pod hasłem „Litwa. Nie spiesz się.” potrwa do 8 listopada 2021. Oferta przeznaczona jest dla niezależnych podróżników: zostań trzy noce w kraju, ale zapłać tylko za dwie.

500 litewskich hoteli, pensjonatów i innych dostawców zakwaterowania krótkoterminowego połączyło siły z rządem w ramach tej kampanii, aby zaoferować pierwszym 10 000 podróżnym, którzy zarejestrują się, więcej czasu na poznanie naturalnych krajobrazów kraju, osobliwości miejskich i atrakcji nad Morzem Bałtyckim.

Podróżni będą mogli skorzystać z oferty rejestrując się na dedykowanej stronie docelowej kampanii i otrzymując Unikalny Kod na swoją skrzynkę odbiorczą. Po zarezerwowaniu trzech lub więcej noclegów bezpośrednio u jednego z maksymalnie 500 współpracujących dostawców zakwaterowania odwiedzający otrzymają ostatnią noc za darmo. Maksymalna wartość zwrotu wynosi 65 €.

Kampania jest inicjowana przez Ministerstwo Gospodarki i Innowacji oraz Lithuania Travel , krajową agencję rozwoju turystyki. Jednym z celów kampanii jest pokazanie Litwy jako nowego miejsca na city break.

Kampania oznacza aktywną współpracę między litewskimi firmami a rządem w celu utrzymania branży turystycznej podczas pandemii, a także zapewnienia międzynarodowym turystom dodatkowego czasu na podróżowanie po kraju.

– powiedziała Aušrinė Armonaitė, Minister Gospodarki i Innowacji.

Litwa, położona w samym sercu Europy, jest bogata w dziewiczą przyrodę, wygodną kuchnię i niekończące się życie kulturalne. Dlaczego nie przedłużyć podróży o chwilę i oddać się pełnemu litewskiemu doświadczeniu?

Biorąc pod uwagę, że Litwa jest zwarta pod względem wielkości bezpłatny pobyt na trzecią noc zapewni podróżnym okazję do poznania wszystkich trzech największych miast: Wilna, Kowna i Kłajpedy.

Wilno, tętniąca życiem stolica kraju, znane jest z barokowego Starego Miasta. Kowno i okolice, drugie co do wielkości miasto Litwy, charakteryzujące się modernistyczną architekturą oraz klasztor w Pożajściu.

Kłajpeda, to spokojne miasto portowe położone w niedalekiej odległości od Mierzei Kurońskiej – jednego z najbardziej znanych miejsc przyrodniczych w kraju.

Dodatkowy dzień na Litwie również daje szanse na grzybobranie, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe i poznawanie tradycji litewskich saun. Smakosze mogą sprawdzić sezonową kuchnię, dominującą w menu 30 najlepszych restauracji w kraju i spróbować piwa z rzemieślniczej produkcji.

Obecnie na Litwie można uprawiać wszystkie rodzaje turystyki. Bieżące informacje na temat sytuacji COVID-19 oraz wskazówki dla podróżujących dostępne są na: https://www.lithuania.travel/en/news/covid-19-in-lithuania-information-for-tourists

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.