Transport

Już jutro startuje nowe połączenie Warszawa-Poprad

Jutro, 15 grudnia, startuje nowe połączenie lotnicze z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry.

Bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicy Polski do Popradu, realizowane przez łotewskie linie lotnicze Air Baltic, są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, którzy chcą szybko, komfortowo i cenowo atrakcyjnie dotrzeć do słowackich Tatr. Rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737-300dwa razy w tygodniu (każdy wtorek oraz we czwartek w dniach 7 i 14 stycznia 2016 r.). Czas przelotu z Warszawy do Popradu wynosić będzie maksymalnie 65 minut.

Screen Shot 2015-12-14 at 11.19.51 AM

Wraz ze słowackimi właścicielami wyciągów, hoteli, pensjonatów i termalnych parków wodnych Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce przygotowało dla pasażerów atrakcyjne cenowo pakiety pobytowe, które oprócz zakwaterowania, wyżywienia, skipasów i transferów obejmują zniżki na wypożyczanie sprzętu narciarskiego, do aquaparków, restauracji itd. Zimowe pakiety pobytowe można zarezerwować poprzez strony internetowe: www.regiontatry.sk, www.jasna.sk, www.vt.sk lub za pośrednictwem słowackich i polskich biur podróży SLOVAKIA SKI TRAVEL www.skitravel.sk oraz BP FATRA www.fatra.pl.

Ceny biletów w jedną stronę można kupić już od 150 PLN. W cenie biletu każdy pasażer może przewieźć do 8 kg bagażu podręcznego dodatkowo. Grupy zorganizowane (6 i więcej osobowe) są zwolnione z opłat za bagaż rejestrowany (do 20 kg).  Narty i snowboard lecą gratis.

Bilety lotnicze można nabyć poprzez stronę internetową www.airbaltic.com lub przez Generalnego Agenta airBaltic w Polsce firmę INTAIR – www.intair.pl (grupy zorganizowane).

Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Usytuowane jest około 200 m od węzła autostradowego łączącego Poprad i Wysokie Tatry z Niskimi Tatrami (Jasna – Chopok). Odległość z lotniska Poprad-Tatry do najpopularniejszych słowackich ośrodków narciarskich wynosi kilkanaście kilometrów. Podróż samochodem z lotniska do Tatrzańskiej Łomnicy trwa 15 minut, na Strbske Pleso 30 minut a do Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach około 45 minut.

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.