Transport Wydarzenia w Turystyce

Koleje Mazowieckie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 27. Finału WOŚP. W niedzielę 13 stycznia pociągami Kolei Mazowieckich będą bezpłatnie jeździć wolontariusze kwestujący na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Z bezpłatnych przejazdów skorzystają także wolontariusze Pokojowego Patrolu – wolontariusze wspierający organizację wydarzeń organizowanych przez Fundację WOŚP. Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf” oraz przejazd w kabinie maszynisty pociągu „Słoneczny”.

– Początek roku, szczególnie w Polsce, ale i na świecie, to czas, kiedy myśli wielu z nas skupiają się wokół wyjątkowej Orkiestry, która gra już od dwudziestu siedmiu lat. Fenomen inicjatywy stworzonej przez Jurka Owsiaka trwa nieprzerwanie od 1993 roku, a dzięki niemu i ofiarności ludzi, udaje się zebrać środki pozwalające zakupić sprzęt ratujący zdrowie i życie, który znacząco wpływa na jakość opieki w polskich szpitalach. Jako kolejarze pełniący służbę publiczną cieszymy się, że możemy ją połączyć z tak ważną inicjatywą, dlatego już po raz kolejny, z ogromną satysfakcją, będziemy bezpłatnie wozić wolontariuszy kwestujących oraz wolontariuszy Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Nieodpłatnie wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie, na podstawie identyfikatora wolontariusza 27. Finału WOŚP, będą mogli poruszać się wolontariusze:

• kwestujący podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia 2019 r.,

• wspomagający organizację i przebieg imprezy w dniach 11 – 14 stycznia 2019 r.

Dla WOŚP można wylicytować:

1. JAZDĘ NA SYMULATORZE „ELFA” KOLEI MAZOWIECKICH – Szkolenie trwa 2 godziny, podczas których będzie można zapoznać się z obsługą pojazdu oraz przejechać na zwizualizowanych trasach odzwierciedlających odcinki linii kolejowych: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Warszawa Zachodnia – Piaseczno, Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, Warszawa Wschodnia – Legionowo. Szkolenie można licytować tutaj: https://aukcje.wosp.org.pl/szkolenie-na-symulatorze-pojazdu-kolejowegoen

2. PRZEJAZD W KABINIE MASZYNISTY POCIĄGIEM „SŁONECZNY” – Zwycięzca aukcji w te wakacje zasiądzie w kabinie obok maszynisty i razem z nim przejedzie na wybranym odcinku trasy Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Jazdę można licytować tutaj: https://aukcje.wosp.org.pl/przejazd-w-kabinie-maszynisty-i8379373

Więcej na: https://www.wosp.org.pl/

Fot.: www.mazowieckie.com.pl

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.