Wydarzenia w Turystyce

Koncerty online Gewandhausorchester z Lipska

Gewandhausorchester Leipzig oraz niezależni lokalni muzycy wyprodukowali nową serię koncertów - pomimo (lub właśnie z powodu) pandemii COVID -19.

Gewandhausorchester Leipzig oraz niezależni lokalni muzycy wyprodukowali nową serię koncertów – pomimo (lub właśnie z powodu) pandemii COVID -19.

W każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 12 półgodzinne koncerty będą transmitowane na stronie www.leipzigklingtweiter.de.

Zróżnicowany repertuar

Repertuar obejmuje zarówno jazz jak i muzykę alternatywną i eksperymentalną, podkreślającą zróżnicowany krajobraz muzyczny Lipska. Koncerty odbywały się z należytym uwzględnieniem wszystkich zasad higieny i odległości. Po ich wydaniu nagrania będą stale dostępne na stronie internetowej, a także na kanałach społecznościowych Gewandhausorchster.

W czasach, gdy wydarzenia na żywo zostały wstrzymane i wielu muzyków boryka się z trudnościami finansowymi, budynek koncertowy Gewandhaus stanowi scenę dla własnej prestiżowej orkiestry, a także dla wielu talentów z niezależnej sceny muzycznej w Lipsku.

Plan koncertów

Dzięki temu projektowi Lipsk kontynuuje tradycję jako miasto muzyki, kreatywności i solidarności. Te cechy zawsze były źródłem inspiracji dla kreatywnych umysłów. Przez wieki wielu znanych kompozytorów mieszkało i pracowało w Lipsku, np. Bach, Mendelssohn, Schumann i Wagner. Większość domów i miejsc pracy kompozytorów nadal stoi do dziś, co jest bezkonkurencyjne w Niemczech i pod względem międzynarodowym ustępuje tylko Wiedniowi.

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.