Wydarzenia w Turystyce

Konie w Dubaju

Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu i uważane są za jedną z najstarszych ras koni jeździeckich.

Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu i uważane są za jedną z najstarszych ras koni jeździeckich.

Konie arabskie, początkowo hodowane wyłącznie na potrzeby armii, od stuleci są cenione za ich piękno, temperament i wytrzymałość. Pierwsze wyścigi konne w Dubaju odbyły się w 1981 r. na torze wyścigowym dla wielbłądów. W 1992 r. założono pierwszy klub jeździecki Dubai Racing Club oraz otwarto tor wyścigów konnych Nad Al Sheba. W 2020 roku zaplanowano w Dubaju wiele wydarzeń z udziałem tych pięknych zwierząt.

Wyścigi Meydan Racecourse
Sezon wyścigów konnych na najdłuższym na świecie torze wyścigowym Meydan trwa do 10 kwietnia. W marcu na torze odbędzie się 25. edycja Dubajskiego Pucharu Świata czyli najdroższych wyścigów konnych na świecie. Całkowita pula nagród wyniesie 35 milionów dolarów.
Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season

Dubai International Horse Fair
Międzynarodowe targi koni odbędą się w połowie (12-14) marca w Dubai World Trade Center. Na turystów czekają dodatkowe atrakcje takie jak wspaniałe występy jeździeckie, pokazy sokolnictwa oraz wyścigi kucyków dla dzieci. Strona internetowa: https://www.dihf.ae/welcome

Puchar Świata w Dubaju
Tegoroczna edycja Dubajskiego Pucharu Świata świętuje 25-lecie istnienia. 28 marca 2020 r. na torze Meydan zostaną zaprezentowane najlepsze konie na świecie, które powalczą o główną nagrodę w wysokości 12 milionów dolarów.
Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season/dubai-world-cup

Kluby jeździeckie
W ośrodkach do jazdy konnej – dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców  – znajdują się świetnie wyszkolone konie, wykwalifikowani instruktorzy oraz nowoczesna infrastruktura. Kluby oferują lekcje grupowe i indywidualne. W Al Ahli Horse można pojeździć na oklep oraz skakać przez przeszkody, w ośrodku Emirates Equestrian Centre można podziwiać ponad 80 wspaniałych wierzchowców, a w Jebel Ali Equestrian Centre jazdy konnej uczą instruktorzy z najlepszych jeździeckich organizacji na świecie: British Horse Society i Canadian Equestrian Federation.

Polo
Dubai Polo Academy to najwyższej klasy centrum jeździeckie, w którym można zagrać w polo na piaskowej arenie. Dubai Polo and Equestrian Club oferuje grę w polo oraz skoki przez przeszkody. Z tego klubu wywodzi się światowej sławy drużyna Dubai Polo Team. Klub jest także gospodarzem wielu imprez konnych. Najbardziej znane to Cartier International Dubai Polo Challenge i UAE Nations Cup. Oprócz gry w polo, we wszystkich klubach prowadzona jest także nauka jazdy konnej.

Lunch przy koniach
Poza klubami i ośrodkami jeździeckimi, turyści mogą również odwiedzić najlepsze dubajskie restauracje, inspirowane tematyką jeździecką. W The Horse & Hound w Al Habtoor Polo Club można zjeść lunch na łonie natury, podziwiając konie i grających zawodników, a Colt Courtyard i Sarj Art Cafe to miejsca, których wnętrza nawiązują do jeździeckiej historii regionu.

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.