Kierunki

Koniec sezonu: PKL obniża ceny karnetów na Kasprowy Wierch

Od 16 kwietnia skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w niższych cenach. 

Nie ma drugiego takiego miejsca w naszym kraju, w którym trasy narciarskie byłyby otwarte tak długo. Warunki są już wiosenne, ale pokrywa śnieżna na trasie Gąsienicowej w niektórych miejscach wciąż sięga prawie 2 m. 

Od 16 kwietnia do odwołania skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w niższych cenach:

  • 99 zł normalny
  • 79 zł ulgowy

Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Miłośnicy narciarstwa do dyspozycji mają dwie trasy – Goryczkową i Gąsienicową, które obsługiwane są przez koleje krzesełkowe. Trasy są szerokie, dzięki czemu jazda na nich jest bezpieczna i  bardzo przyjemna. Dodatkowym atutem są również niepowtarzalne tatrzańskie krajobrazy.

Kasprowy Wierch jest najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim z południa Polski. Znajomość tego miejsca deklaruje ponad 86 proc. pasjonatów sportów zimowych. Tej zimy sezon narciarski na Kasprowym Wierchu rozpoczął się wyjątkowo wcześnie – już na początku grudnia i może potrwać do maja – aż 6 miesięcy.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.