Biura Podróży

Kuba: wycieczki z młodym Che Guevarą

Najmłodszy syn jednej z głównych postaci rewolucji na Kubie, Ernesto Che Guevary, otworzył biuro podróży oferujące wycieczki po wyspie na harleyach.

Przedsiębiorczy Guevara, także Ernesto, z zawodu jest prawnikiem, ale stwierdził, że inspirowane motocyklową pasją jego ojca wycieczki po karaibskiej wyspie mogą stać się żyłą złota. Zwłaszcza, że taka męska wyprawa nie jest tania. Ceny zaczynają się od 3000 dolarów za sześciodniową wycieczkę, a sięgają nawet 5800 dolarów za dziewięciodniową wyprawę. Po pełnym wrażeń dniu turyści nocują w najlepszych pięciogwiazdkowych hotelach. Cena nie obejmuje kosztów przelotu.

Biuro podróży obiecuje niezapomniane emocje i podziwianie dzikiej przyrody Kuby z niezwykłej perspektywy kanapy motocykla i poznawanie niezwykłej historii rewolucji, ale także wizytę w mauzoleum Che i najważniejszych miejsc związanych z przewrotem.

Oferta wydaje się być skrojona na miarę dla zamożnych managerów przeżywających kryzys wieku średniego, którzy marzą o męskiej przygodzie na harleyu i chcą pobawić się w rewolucję. Wygląda więc na to, że 49-letni Guevara wie co robi.

Che Guevara, komunistyczny zbrodniarz, dowódca oddziałów partyzanckich, został na Kubie wypromowany na bohatera popkultury. Słynny rewolucjonista był pasjonatem motocykli, a jego młodzieńcza, męska wyprawa motocyklowa po Ameryce Południowej została uwieczniona w filmie „Dzienniki Motocyklowe”. Guevara przejechał wówczas z kolegami Chile, Wenezuelę, Argentynę, Peru i Kolumbię. A towarzysze ponad półrocznej wyprawy stali się kluczowymi postaciami w wyborze przez niego życiowej drogi.

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz