Wydarzenia w Turystyce

Lato na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się 6 czerwca

 Sezon letni w austriackim ośrodku Mölltaler Gletscher w Karyntii rozpocznie się już 6 czerwca. Otwarcie granic austriackich z wybranymi krajami planowane jest w połowie czerwca.

Sezon letni w austriackim ośrodku Mölltaler Gletscher w Karyntii rozpocznie się już 6 czerwca. Otwarcie granic austriackich z wybranymi krajami planowane jest w połowie czerwca.

Kolejki linowe w ośrodku Mölltaler Gletscher ponownie zostaną uruchomione. Ośrodek będzie otwarty nie tylko dla turystów szukających relaksu i wypoczynku podczas wędrówek po okolicy, ale także dla narciarzy, którzy pragną szusować na nartach w środku lata.

– Cieszymy się, że dzięki przestrzeganiu wprowadzonych środków sytuacja na tyle uległa poprawie, że dziś z przyjemnością możemy ogłosić dobrą wiadomość o ponownym otwarciu ośrodka, które nastąpi już 6 czerwca. Nasz ośrodek będzie otwarty nie tylko dla turystów szukających relaksu i wypoczynku podczas wędrówek po okolicy, ale także dla narciarzy, którzy pragną szusować na nartach w środku lata. Narciarze będą mieli do dyspozycji całą trasę zjazdową nr 3, a także stoki nr 1 i 2, które będą dostępne w zwężonym profilu ze względu na odkładanie śniegu. Czynna będzie także restauracja panoramiczna Eissee, gdzie goście będą mogli się posilić i zaczerpnąć sił na tarasie ze wspaniałym widokiem na panoramę Apl – powiedział Max Gottfried, dyrektor ośrodka.

Mölltaler Gletscher wykorzystał wymuszoną przerwę w pracy ośrodka na niezbędne przeglądy techniczne, konserwację sprzętu, a także na przygotowanie wszelkich niezbędnych środków w związku z wytycznymi władz w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia gości oraz personelu. Oprócz tego zgromadzono dwa razy więcej śniegu w porównaniu do ubiegłego roku, dzięki czemu ośrodek liczy na udany sezon narciarski z wyjątkiem najbardziej upalnych dni sierpnia.

– Wierzymy, że wszyscy nasi goście, zarówno turyści, jak i narciarze, spędzą u nas wspaniałe chwile pełne relaksu i niecodziennych wrażeń – dodał Gottfried.

Białe szaleństwo w ośrodku Mölltaler Gletscher potrwa od 6 czerwca 2020 do 9 maja 2021, wraz z jazdą w przyszłym sezonie narciarskim w sąsiednim ośrodku Ankogel oraz w TOP ośrodkach na Słowacji (Jasna, Tatry Wysokie), w Czechach (Szpindlerowy Młyn) i w Polsce (Szczyrk) gwarantuje Sprytna Sezonówka PREMIUM (https://www.gopass.travel/).

Aktualne informacje na: https://www.moelltaler-gletscher.at/.

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.