Wydarzenia w Turystyce

Lato w Kazimierzu Dolnym

Wydarzenia kulturalne w Kazimierzu Dolnym zapoczątkuje 11 maja Akcja Improwizacja – występ Teatru Impro w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

„Dzień Matki – Dzień Dziecka na Zamku” zaplanowano na 25 maja. W ramach tej imprezy odbędzie się koncert Roksany Węgiel, laureatki Konkursu Dziecięcej Eurowizji 2018, nominowanej do nagrody Fryderyka.

W ostatni weekend czerwca odbędzie się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

W dniach 24 czerwca – 6 lipca w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki i na zamku będą prowadzone warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, czyli Support Edyty Górniak. Koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie Edyta Górniak, odbędzie się 6 lipca na dziedzińcu kazimierskiego zamku.

W każdą sobotę lipca i sierpnia w kazimierskiej farze odbywać się będą koncerty organowe w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego 2019. Wystąpią m.in.: Bogdan Narloch (organy) i Roman Gryń, Johannes Fiedler (organy), Piotr Rojek (organy) i Monika Piechaczek (sopran), Stefan Gotelmann (organy), Josef Edwin Miltschitzky (organy) i Susanne Jutz-Miltschitzky (sopran), Roman Perucki (organy) i Maria Perucka (skrzypce).

Latem odbędzie się także Festiwal Kazimiernikejszyn (17 – 21 lipca), 13. Festiwal Filmu i sztuki Dwa Brzegi (27 lipca – 4 sierpnia) oraz Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską (21-25 sierpnia). Natomiast 10 sierpnia na dziedzińcu Zamku odbędzie się koncert „Smolik/KEV FOX”.

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się Kazimierskie Winobranie (31 sierpnia – 1 września).

Festiwal „Skąd się bierze Książka?” to impreza kilkudniowa zaplanowana na 7-10 września. Będą spotkania i warsztaty z autorami oraz ilustratorami, a także wystawa ilustracji do legend o kazimierskim zamku.

Na wrzesień planowana jest sztuka teatralna Teatru Klepisko i KOKPiT z udziałem mieszkańców Kazimierza Dolnego, według scenariusza Mai Wolny pt. „Zamek” (Franz Kafka), a także Narodowe Czytanie (7 września) oraz IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych (13-15 września).

Więcej na: https://www.kazimierzdolny.pl

Fot.: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Edyta_Gorniak_04.jpg Daniel Kruczynski [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.