Kierunki

Legoland w Dubaju znów otwarty

LEGOLAND® Dubai ponownie otwarto 1 grudnia.

LEGOLAND® Dubai ponownie otwarto 1 grudnia.

Jest to drugi z czterech parków tematycznych wchodzących w skład Dubai Parks and Resorts.

Bezpieczna zabawa

W związku z trwającą pandemią zwiększono środki bezpieczeństwa i higieny w całym parku rozrywki. Jest kontrola temperatury przy wejściu, częste czyszczenie i dezynfekowanie. Wprowadzono też system jednokierunkowego przemieszczania się po parku oraz kontrolę zachowanie dystansu społecznego w oczekiwaniu do atrakcji, sklepów i restauracji.

Radosna kreatywność

Całe rodziny mogą ponownie cieszyć się atrakcjami LEGO® w sześciu strefach tematycznych: kolejce Dragon Coaster, Lost Kingdom Adventure, czy IMAGINATION i LEGO® CITY. W strefie MINILAND można zobaczyć panoramę Dubaju i charakterystyczne zabytki z całego Bliskiego Wschodu i innych krajów – wszystko zbudowane z ponad 20 milionów klocków LEGO®.

Godziny otwarcia LEGOLAND® Dubai: 10-18 od soboty do środy oraz 10-20 w czwartki i piątki. Więcej na: www.dubaiparksandresorts.com

Parki LEGOLAND® na świecie

Parki LEGOLAND® są specjalnie zaprojektowane dla rodzin z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Pierwszy LEGOLAND został otwarty w 1968 roku w Billund w Danii, a potem kolejne: LEGOLAND Windsor w Wielkiej Brytanii w 1996 r., LEGOLAND California w 1999 r., LEGOLAND Deutschland w 2002 r., LEGOLAND Florida w 2011 r., LEGOLAND Malaysia w 2012 r ., LEGOLAND Dubai w 2016 r. i LEGOLAND Japan w 2017 r. Najnowszy – LEGOLAND New York – zostanie otwarty w 2021 roku.

Przed wylotem

Turyści z Polski podróżujący do Dubaju muszą przed wylotem okazać zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID‑19 ważne przez 96 godzin od daty wykonania testu (z wyjątkiem pasażerów przylatujących z Wielkiej Brytanii i Niemiec, którzy mają możliwość wykonania bezpłatnego testu PCR na obecność COVID‑19 po przylocie do Dubaju).
Zaświadczenie musi dotyczyć testu wymazowego metodą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Zaświadczenia dotyczące innych testów, w tym testu metodą przeciwciał oraz zestawów do wykonania w domu, nie są akceptowane w Dubaju.
Jeśli wykonujesz test przed wylotem, aby się odprawić, musisz wziąć ze sobą oficjalne, wydrukowane zaświadczenie w języku angielskim lub arabskim – wiadomości SMS i elektroniczne dokumenty nie są akceptowane (https://www.emirates.com/pl).

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.