Testujemy

Letnie koncerty na Grochowskiej

Przez lipiec i sierpień w Pawilonie Koncertowym – w ramach Letnich Koncertów na Grochowskiej – odbywają się spotkania z muzyką kameralną.

Przez lipiec i sierpień w Pawilonie Koncertowym – w ramach Letnich Koncertów na Grochowskiej – odbywają się spotkania z muzyką kameralną.

W lipcu podczas sobotnich koncertów zaprezentują się głównie duety. 20 lipca publiczność spotka się z lirycznym brzmieniem skrzypaczki Marii Ołdak oraz harfistki Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz. Podczas koncertu 27 lipca Warszawski Duet Akordeonowy, wraz z wiolonczelistką Izabelą Buchowską, przedstawią utwory Astora Piazzolli oraz Antonia Vivaldiego.

Koncerty niedzielne – „W podróży”

21 i 28 lipca zaprezentują się kwintety dęte – Triumphal Brass Quintet i Reedbeat. W ich wykonaniu zabrzmią utwory takie jak: Habanera z opery Carmen Georgesa Bizeta, Humoreska Antonina Dworzaka, motyw z filmu Różowa Pantera Henry’ego Manciniego czy Amerykanin w Paryżu Georga Gershwina.

Soboty dedykowane „Dawnej Warszawie”

Publiczność wysłucha kameralnej muzyki polskich twórców, którzy cieszyli się popularnością w I połowie XX wieku. Będą też piosenki z lat 20. i 30., a także utwory z repertuaru duetu fortepianowego Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika, który występował w kawiarniach Warszawy w czasie okupacji.

Spotkania z twórczością improwizowaną

W programie niedzielnych koncertów znalazły się m.in. średniowieczne pieśni, barokowe concerti grossi, muzyka francuskich klawesynistów oraz opracowania utworów Krzysztofa Pendereckiego.
Popołudniowe Letnie Koncerty na Grochowskiej – od 20.07 do 25.08 w soboty i niedziele o godzinie 16.00 – są częścią sezonu Lato w Sinfonii Varsovii. Czekają nas jeszcze tematyczne koncerty kameralne, koncerty symfoniczne z pełnym składem orkiestry Sinfonia Varsovia, potańcówki oraz poranki dla rodzin i kierowane dla najmłodszych Smykofonie.

Więcej na: http://sinfoniavarsovia.org. Bilety w cenie 5 zł do nabycia na portalu https://ewejsciowki.pl, w Kiosku Kultury oraz w kasach Orkiestry na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.