Kierunki

Lisa Weddig nowym dyrektorem Österreich Werbung

Lisa Weddig austria

Nowa dyrektor generalna w Österreich Werbung. Lisa Weddig przejmie obowiązki 1 czerwca 2021 roku.

Obowiązki dyrektor generalnej narodowej organizacji turystycznej Austrii – Österreich Werbung – przejmie Lisa Weddig. Oficjalnym przedstawicielem Österreich Werbung w Polsce jest Narodowe Biuro Promocji Austrii (austria.info).

– Lisa Weddig ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu jako odnosząca sukcesy menadżerka ds. turystyki w trzech krajach. Jako wieloletnia dyrektor generalna dużej firmy turystycznej w Austrii wnosi ogromną wiedzę z zakresu zarządzania operacyjnego, rozwoju strategicznego i tworzenia zrównoważonych struktur. Jestem przekonana, że Lisa Weddig to właściwy wybór nie tylko dla Österreich Werbung, ale także dla całej turystyki krajowej – podkreśliła minister zrównoważonego rozwoju i turystyki Elisabeth Köstinger podczas prezentacji nowej dyrektor generalnej ÖW w Hiszpańskiej Szkole Jeździeckiej w Wiedniu 13 kwietnia 2021 roku.

Zgodnie ze statutem dyrektor generalny Österreich Werbung jest wybierany na pięć lat. Po 15 udanych latach obecna dyrektor generalna ÖW Petra Stolba ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o przedłużenie kadencji. Chęć objęcia stanowiska zgłosiły 32 osoby. Lisa Weddig przekonała komisję rekrutacyjną swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

– Wraz z prezydium ÖW jako Austriacka Izba Handlowa nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem Österreich Werbung. Cieszę się, że udało nam się pozyskać menadżerkę i ekspertkę z najwyższej półki i jestem zadowolona, że podjęliśmy tę decyzję szybko i jednogłośnie – dodała wiceprezydent WKÖ Martha Schultz.

Lisa Weddig urodziła się 21 maja 1983 roku w Getyndze, ukończyła studia na kierunku gospodarki turystycznej z dyplomem „Business Administration”. Łącznie 12 lat spędziła w TUI, w tym jako menadżerka ds. strategii i Revenue Management w TUI Deutschland GmbH, Business Development i Change Management w spółce córce w Australii, Head of Pricing & Revenue Management w Robinson Club GmbH (odpowiedzialna za 11 krajów) oraz od 2015 r. jako dyrektor generalna w TUI Austria, gdzie była odpowiedzialna za rynek austriacki oraz wschodnioeuropejski prowadząc przedsiębiorstwo liczące 650 pracowników i generujące obrót w wysokości 700 mln euro.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.