Transport

LOT przedłuża możliwość zmiany rezerwacji

LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT, po raz kolejny, przedłużyły możliwość elastycznej zmiany rezerwacji dla biletów zakupionych do 31 października 2021. Opcja zmiany bez ponoszenia dodatkowych kosztów obowiązuje od września 2021.

Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie rozkładowe połączenia LOT-u, które zostały zakupione do 31 października 2021 r. Dotyczy rejsów zarówno odwołanych oraz nieodwołanych. W przypadku biletów na rejsy odwołane zmiana dat jest możliwa w ramach ważności biletu, tj. jedynie wówczas, gdy termin ważności biletu nie minął. W przypadku biletów na rejsy nieodwołane zmiana rezerwacji jest możliwa do 31 maja 2022.

LOT wprowadza udogodnienia

Chcemy pasażerom zapewnić maksymalny komfort podróży. Dlatego właśnie po raz kolejny przedłużamy politykę elastycznego zarządzania rezerwacjami – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LO.

Bezpłatna zmiana kierunku podróży i daty

Pasażerowie, którzy zakupili lub zakupią bilety do 31 października 2021 r., mogą bezpłatnie zmieniać datę lub kierunek podróży na całej siatce połączeń krajowych, średniego i dalekiego zasięgu oraz we wszystkich taryfach LOT-u, w tym najtańszej taryfie SAVER. Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku niedostępności taryfy, w której dokonano oryginalnej rezerwacji.

Zmiana daty podróży

W przypadku zmiany jedynie daty podróży, pasażerowie mogą samodzielnie modyfikować rezerwację na stronie LOT.com, wchodząc w zakładkę „Zarządzaj rezerwacją”. Zmiany kierunku podróży można dokonać za pośrednictwem LOT Contact Center lub w biurze podróży, w którym zakupiony został oryginalny bilet. Możliwość bezpłatnej zmiany biletu to tylko jedno z wielu udogodnień, które w czasie pandemii wprowadził dla Pasażerów PLL LOT. Przypominamy, że w dalszym ciągu możliwe jest przedłużenie terminu ważności wszystkich voucherów do 24 miesięcy. Voucher można wykorzystać przez 2 lata od daty wystawienia, a nowy lot wybrać w ramach całej siatki połączeń LOT-u, dostępnej w ciągu następnych 12 miesięcy.

(wyk. zdj. i mat. LOT)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.