Wydarzenia w Turystyce

Magiczny Pekin zaprezentował się w Warszawie

magiczny pekin – uroczyste otwarcie eventu w Warszawie

Duże zainteresowanie turystów z Polski Pekinem, oraz  turystów z Chin Warszawą i spuścizną Fryderyka Chopina, zaowocowało bliską współpracą pomiędzy stolicami. W poniedziałek warszawiacy mogli wziąć udział w imprezie promocyjnej pod hasłem „Magiczny Pekin”.

26 sierpnia w centrum handlowym Blue City w Warszawie odbyła się prezentacja Pekinu, oferty turystycznej i kulturalnej, pod hasłem „Magiczny Pekin”. Poprzedziło ją spotkanie z mediami, w którym wzięła udział Wicedyrektor Miejskiego Biura Kultury i Turystyki Pekinu w randze wiceministra, Pani Wang Yue.

– Ważnym krokiem zbliżającym nasze miasta było otwarcie bezpośredniego połączenia PLL LOT między Warszawą a Pekinem. Wówczas Warszawa stała się ważnym centrum łączącym Pekin z Europą Środkowo-Wschodnią. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do zbliżenia i wymiany kulturalnej i turystycznej. Pekin jest miejscem łączącym długą historię, kulturę i nowoczesne trendy. Jest kolebką cywilizacji liczącą 3000 lat, z czego 850 lat jako stolica. Pekin to miejsce unikalne pod względem turystycznym, otwarte i gotowe powitać nowych gości z Polski – powiedziała w rozmowie z Read&Fly Magazine Wicedyrektor Miejskiego Biura Kultury i Turystyki Pekinu w randze wiceministra, Pani Wang Yue.

Pokazy tradycyjnych chińskich sztuk walki na promocji "Magiczny Pekin"

Pokazy tradycyjnych chińskich sztuk walki na promocji „Magiczny Pekin”

Pani Wang Yue wspólnie z Wicedyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwoną Majewską poinformowały o nawiązaniu współpracy między organizacjami na rzecz wzajemnego rozwoju turystyki. Iwona Majewska podkreśliła ogromne zainteresowanie turystów z Chin ofertą Mazowsza, w szczególności związaną z postacią Fryderyka Chopina.

– Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zapoczątkowała wzajemne relacje polsko-chińskie, złożyliśmy wizytę w Pekinie i otworzyliśmy Centrum Informacji w sercu Pekinu, gdzie promujemy nasz piękny kraj. Dzisiejsze wydarzenie jest pokłosiem tamtej wizyty. Dziś gościmy naszych przyjaciół z Pekinu. Zależy nam na wymianie kulturalnej, wzajemnym poznawaniu się – powiedziała Wicedyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwona Majewska. 

– Władze stolicy Państwa Środka upatrują w wydarzeniu „Magiczny Pekin” szansę na pogłębienie wzajemnego zrozumienia, zapoczątkowania nowych możliwości wspólnego rozwoju oraz zacieśnienia przyjaźni pomiędzy Warszawą a Pekinem – powiedziała podczas inauguracyjnego przemówienia Wicedyrektor Miejskiego Biura Kultury i Turystyki Pekinu w randze wiceministra, Pani Wang Yue.

Na gości wydarzenia "Magiczny Pekin" czekało wiele atrakcji.

Na gości wydarzenia „Magiczny Pekin” czekało wiele atrakcji.

Przedstawiciele Miejskiego Biura Kultury i Turystyki w Pekinie, Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie wspólnie przecięli wstęgę, aby w ten symboliczny sposób otworzyć wydarzenie dla publiczności.

Podczas akcji promocyjnej pod hasłem „Magiczny Pekin”, uczestnicy wzięli udział w konkursach z nagrodami, oglądali wystawę fotografii ze stolicy Chin. Można było także zwiedzać Pekin za pomocą technologii VR. Na scenie zaprezentowano pokazy tańców chińskich oraz sztuk walki. na stoiskach można było poznać kulturę parzenia herbaty, przymierzyć chińskie stroje, czy samemu stworzyć orientalną maskę. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą linii lotniczych Air China i PLL LOT oraz Konsorcjum Polskich Biur Podróży. Pracownicy Chińskiego Centrum Wizowego przybliżali zainteresowanym możliwości uzyskania wizy do Państwa Środka.

Podczas warszawskiego eventu dopisali dziennikarze i odwiedzający.

Podczas warszawskiego eventu dopisali dziennikarze i odwiedzający.

fot: materiały prasowe; Read&Fly Magazine

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.