Kierunki Wydarzenia w Turystyce

Majówka w Małopolsce

Zapraszamy na majówkę na Pogórzu Wiśnickim i otwarcie letniego sezonu turystycznego w Małopolsce 1 maja w Iwkowej,  słynącej z suszonych śliwek i zabytkowego kościoła na Szlaku Architektury Drewnianej.

Tego dnia otwarta zostanie o godzinie 14.00 nowa, 34-metrowa wieża widokowa na Szpilówce. Warto tu zawędrować w poszukiwaniu malowniczych widoków oraz, by skorzystać z innych przygotowanych na ten dzień atrakcji.

Możecie dostać się tam pieszo lub rowerem. Rajd pieszy wyruszy z placu w centrum Iwkowej w samo południe, rajd rowerowy – pół godziny później. Przekonajmy się wspólnie, kto pierwszy dotrze na położone 516 m n.p.m wzniesienie Pogórza Wiśnickiego. Piękne widoki i pamiątkowy upominek wynagrodzą trud wejścia na szczyt.

Wieża na Szpilówce położona jest na Szlaku Wież Widokowych Pogórza, a przez samą Iwkową przebiega Szlak Suszonej Śliwki, ale i Szlak Architektury Drewnianej. Od 11.00 do 18.00 każdy będzie mógł podziwiać wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, jasna i czytelna stała się polichromia w prezbiterium z 1629 roku, odnowione zostały też XVII-wieczne ołtarze.

Tego dnia wystąpią lokalne zespoły: Zespoły Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi, wykonujący oprócz muzyki folkowej odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów. O 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Jeśli chcecie otworzyć letni sezon turystyczny w czerwonych koralach – szukajcie w Iwkowej Campera Małopolskiego!

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/631057790700801/

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.