Kierunki

Malediwy zaszczepią turystów na Covid-19

malediwy – archipelag malediwów

Malediwy chcą zaoferować turystom możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19. Gości ma przyciągnąć program „3xV” – Visit, Vaccination, Vacation (przyjazd, szczepienie, wakacje).

Minister turystyki archipelagu Malediwy, dr. Abdulla Mausoom udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji CNBC, w którym zapowiedział jakie kroki zostaną w najbliższym czasie podjęte, by znów turyści pojawili się w jego kraju. To o tyle istotne, że aż 67 procent PKB pochodzi z branży turystycznej. Mausoom przypomniał, że priorytetem rządu jest zaszczepienie całej populacji wysp. Jednak szczepienia idą bardzo sprawnie. Już 53% mieszkańców otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19, w tym aż 90% pracowników turystyki, traktowanych w szczepieniach priorytetowo.

Wkrótce mają być zdjęte ograniczenia w przyjazdach na Malediwy – najpierw dla już zaszczepionych dwiema dawkami, a w dalszej kolejności dla tych turystów, którzy zdecydują się na szczepienia na miejscu.

Malediwy używają szczepionki przeciw Covid-19 produkowanej w Indiach Covishield, bazującej na patencie Oxford Astra Zeneca.

O autorze

Sergiusz Pinkwart

Dziennikarz, podróżnik, pisarz. Z wykształcenia muzyk klasyczny. Przez 15 lat był szefem działów zagranicznych w magazynach Viva!, Gala i miesięczniku PANI. Autor ponad 20 książek i przewodników m.in. dla National Geographic. Laureat Nagrody Magellana. Komentator tematyki turystycznej w radiu i TV.