Wydarzenia w Turystyce

MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz w Ślęzie

Wystawa MotoClassic odbywa się pod Wrocławiem.

Od 17 do 18 sierpnia 2019 r. na Zamku Topacz w Ślęzie koło Wrocławia będzie odbywać się wystawa MotoClassic Wrocław. Jakie atrakcje czekają turystów w najbliższy weekend w Ślęzie?

Wystawa MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz koło Wrocławia to prawdziwa frajda nie tylko dla miłośników motoryzacji.  W tym roku, po raz pierwszy, ze swoją oficjalną reprezentacją na wystawie wystąpi Klub Zabytkowych Mercedesów Polska. Jego członkowie są właścicielami niezwykle rzadkich i zabytkowych Mercedesów. Klub pokaże  blisko 20 zabytkowych samochodów  z lat 1934-1970 i 11 roadsterów R 107. Będzie można podziwiać je zarówno na zamkowym dziedzińcu, jak i w specjalnie przygotowanej strefie. Na wystawie będą zaprezentowane także najnowsze modele Mercedes-Benz na czele z kultową Klasą G, a także najnowszy SUV EQC na prąd.

Wystawa samochodów Mercedas-Benz

MatoClasic Wrocław na Zamku Topacz koło Wrocławia

Parada klasycznych aut we Wrocławiu

Wystawa MotoClassic Wrocław rozpocznie się 16 sierpnia br. (w piątek) przejazdem klasycznych aut przez wrocławski rynek . W kolejne dni impreza przeniesie się na dziedziniec Zamku Topacz. Jest on usytuowany, w oddalonej o około 10 km od Wrocławia, miejscowości Ślęza, przy ulicy Głównej 12.

18 sierpnia br. (w niedzielę) na turystów i fanów zabytkowych samochodów, w tym Mercedesów, czeka też wystawa Pagoda SL Klub Polska. Członkowie klubu wystawią ponad 25 cenionych roadsterów z serii 113, produkowanych w latach 1963-1971.

Dodatkowe atrakcje MotoClasic Wrocław

Podczas MotoClassic Wrocław zaplanowano również wiele innych atrakcji. Wśród nich są m. in.: strefa foodtrucków, próba sprawnościowa dla aut zabytkowych na specjalnie wytyczonym torze. Podczas sobotniego konkursu elegancji jury będzie oceniać stopień odrestaurowania samochodu oraz dostosowanie kostiumów załogi do epoki, z której pochodzi pojazd.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.