Wydarzenia w Turystyce

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie znów otwarte

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie znów można zwiedzać. Od 15 lipca 2020 r. działa w nowej odsłonie.  W celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych, a także w trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników w muzeum zostały wprowadzone także zmiany w funkcjonowaniu.

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie co roku przyciąga rzesze turystów z kraju i z zagranicy.  W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa było czasowo zamknięte, ale obecnie wraca do funkcjonowania w nowej, „pandemicznej”  rzeczywistości, jednak z wieloma atrakcyjnymi  nowościami dla zwiedzających.
Od 15 lipca br.  po raz pierwszy w muzeum można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej. Posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię. Zostały także zaktualizowane i rozbudowane teksty, do których jest multimedialny dostępne w  polskim i angielskim języku.

Zmiany w funkcjonowaniu Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone m.in. zmiany w funkcjonowaniu muzeum. Obecne godziny otwarcia to 11.00-19.00. Natomiast kasy są czynne  do godziny 18.15. Liczba zwiedzających została ograniczona do 60 osób na godzinę. Wprowadzono także obowiązkową dezynfekcję rąk przed wejściem do muzeum.  Podczas zwiedzania goście muzeum muszą mieć założone rękawiczki ochronne i maseczki.  Zwiedzający powinni przynieść je ze sobą.

Z myślą o odwiedzających Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie przygotowało także w sali koncertowej „strefę słuchania”. Można w niej wysłuchać nagrań z występów pianistów z Konkursów Chopinowskich. W „strefie słuchania” wprowadzono limity słuchaczy. Są także zapewnione odstępy pomiędzy gośćmi. Jak zapewnia dyrekcja muzeum, wszystko jest przygotowane  zgodnie z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Obecnie odsłuchiwanie nagrań z Sali Kompozytor  odbywa się  przy użyciu   własnych urządzeń mobilnych i słuchawek. Nagrania są udostępnione poprzez QR kody.

Bilety do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie można nabyć przez internet – online na stronie: www.bilety.nifc.pl.

Muzeum zachęcamy także do uczestniczenia w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line. W weekendy odbywają się transmisje recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.  Są one dostępne na kanale YouTube, a także w mediach społecznościowych.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.