Kierunki

Muzeum Selfie!

The Selfie Kingdom to pierwsze na świecie Muzeum Selfie.

The Selfie Kingdom to pierwsze na świecie Muzeum Selfie.

Muzeum selfie skierowane jest do miłośników fotografii i selfie. Zlokalizowane w pobliżu Dubai Expo 2020, ma zachęcać do tworzenia i promowania kreatywnej sztuki cyfrowej.
W środku znajduje się 15 sal, w których można sobie zrobić oryginalne zdjęcia. Każda z nich ma niepowtarzalny wystrój: odpowiednio dobrane tło, rekwizyty oraz oświetlenie. Sale będą
przebudowywane co kilka miesięcy, aby dostarczać zwiedzającym nowych fotograficznych inspiracji. Oprócz interaktywnych sal do selfie w muzeum będzie można zobaczyć artystyczne wystawy i instalacje oraz wynająć przestrzeń na organizację prywatnej imprezy.

– The Selfie Kingdom odzwierciedla ducha ZEA – podkreśla Rania Naffa, założycielka muzeum i obecny Dyrektor ds. Szczęścia.  – TSK dostarcza interaktywnej i przyjaznej przestrzeni, w której promowana jest sztuka oraz kreatywność. Jest to miejsce, w którym nasi goście mogą się swobodnie wyrażać i dobrze bawić.

The Selfie Kingdom otwarte jest codziennie w godzinach 11.00 – 20.00. Ceny biletów (za godzinę pobytu): dorośli (powyżej 12 r.ż.): 55 dirhamów (57 zł); dzieci (3-12 lat): 45 dirhamów (47 zł); bilet rodzinny: 160 dirhamów (166 zł). Jest możliwość rezerwacji online na stronie: https://theselfiekingdom.com/

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.