Punkt Widzenia

Najlepsze plaże Świata wg. TripAdvisora

Ciepłe morze i czysty piasek w tropikalnym słońcu, do tego wspaniały krajobraz i bujna roślinność to charakteryzuje najlepsze plaże. Niezawodny doradca turystów TripAdvisor, największa na świecie strona turystyczna, na której zgromadziła i opublikowano dotąd już ponad 600 mln bezstronnych recenzji. Na podstawie nadesłanych opinii turystów TripAdvisor opublikował listę najlepszych plaż an świecie.

Pierwsze miejsce przyznano brazylijskiej plaży Baia do Sancho w stanie Pernambuco położona jest na wyspie Fernando do Noronha na Atlantyku. Otrzymała 91% recenzji jako doskonała i 6% bardzo dobra. Polski turysta pan Jerzy O. z Częstochowy, tak scharakteryzował zwycięską plażę: – „Archipelag Fernando de Noronha, który posiada bardzo delikatny ekosystem, jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Liczba przebywających tu turystów jest ograniczona, ale szczęśliwcy mogą nacieszyć się wspaniałymi plażami i kojącymi, ciepłymi wodami pełnymi delfinów i żółwi morskich. Noronha jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Na lądzie można udać się na wycieczkę po szlakach Jardim Elizabeth, wybrzeża Esmereldy i zatoki Sancho, która kończy się stromym podejściem po schodach wykutych w szczelinie klifu”.

Plaża Varadero

Na wyspie jest kilka innych równie pięknych plaż, Morski Park Narodowy i ciekawe Muzeum Rekinów, zabytkowy Fort Sao Joaqin do Sueste i pałac São Miguel w stylu kolonialnym ze stojącą przed nim baterią działNajlepszy czas na wizytę – cały rok.

Drugie miejsce zajęła słynna kubańska plaża Varadero. Wioletta S. z Bydgoszczy napisała: Kuba ma wiele zalet i ciut niedogodności, ale plaża Varadero jest naprawdę cudowna! Piasek drobny i biały, cudowny Atlantyk – i ciągle idziesz i idziesz w głąb oceanu i ciągle czujesz grunt pod stopami. Pięknie!

 

Trzecia była Plaża Orła Eagle Beach na Arubie. –Piękna plaża – napisał pan Michał z Warszawy – Ciepła woda. Drobny jasny piasek. Plaża publiczna, ale hotele mają na niej ustawione swoje parasole i leżaki – tylko dla swoich gości. Inni plażowicze mogą korzystać za opłatą. Łagodne zejście do wody. Długa i szeroka plaża. Niezapomniane widoki. Super do spacerów. Piękne zachody słońca”.

Eagle Beach Aruba

Na czwartym miejscu uplasowała się pierwsza europejska plaża, słynna La Concha Beach, Donostia-San Sebastian w hiszpańskim Kraju Basków.

Na mnie największe ważenie zrobiły plaże, które znalazły się na dalszych miejscach: Seven Mile Beach w Negril na Jamajce (11) i okśniewająca krajobrazowo Kelingling Beach w Nusa Penida na indonezyjskiej wyspie Bali (19). Na 25 miejscu w zestawieniu TripAdvisora znalazła się plaża Santa Monica na Wyspach Zielonego Przylądka.

Keninking Beach Nusa Penida Bali

Zdjęcia: TripAdvisor

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.