Hotele&Gastronomia

Najlepszy biznesowy hotel na świecie

Hotel InterContinental Grand Stanford Hong Kong zdobył największe uznanie wśród światowych elit w ramach konkursu World Travel Awards (WTA), którego gala wręczenia nagród w 2016 r. miała miejsce na Malediwach. Hotel zyskał miano najlepszego luksusowego hotelu biznesowego na świecie.

Hotel InterContinental Grand Stanford Hong Kong zdobył także wyróżnienie dla najlepszego hotelu biznesowego w Hongkongu już trzeci rok z rzędu oraz po raz pierwszy uzyskał tytuł najlepszego hotelu biznesowego w Azji.
– Nasza kolekcja nagród w konkursie World Travel Awards liczy już pięć złotych wyróżnień. Zdobycie trzech ważnych nagród w tegorocznej edycji konkursu jest swoistym potwierdzeniem naszego dążenia do zapewniania gościom wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń oraz do wprowadzenia w życie głównej misji naszej marki, czyli tworzenia hoteli uwielbianych przez gości. To właśnie dlatego nasi goście tak często do nas wracają – powiedział dyrektor hotelu Alexander O. Wassermann. – Nagroda jest ukoronowaniem naszych wysiłków co do świadczenia autentycznej gościnności. Nadal będziemy dążyć do doskonałości w służbie naszym gościom, a obsługa osiągnie niespotykany wcześniej poziom – dodał Wassermann.

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 roku, a jego celem jest ukoronowanie doskonałości w branży podróży i turystyki. W ramach konkursu noszącego miano turystycznych Oscarów nagrody przyznawane są na podstawie głosów oddawanych przez gości i specjalistów z branży turystyki z całego świata. Tegoroczna edycja konkursu była już 23. w historii.

InterContinental Grand Stanford Hong Kong Hotel znajduje się w samym sercu dzielnicy biznesowej, zakupowej i rozrywkowej wschodniego Tsimshatsui. Jego połozenie umożliwia dogodny dostęp do miasta oraz na teren Chin Ludowych. Z 570 pokoi hotelowych widać panoramę całego miasta i uroczego portu Victoria. W samym hotelu są światowej klasy restauracje, w tym Hoi King Heen serwująca słynne dania kantońskie, Mistral z włoskim menu oraz Cafe on M, w której goście mogą posilić się potrawami współczesnej kuchni kontynentalnej w formie bufetu. W Tiffany’s New York Bar można natomiast wybierać z największej karty whisky w całym mieście. Hotel wyposażony jest także w odkryty ogrzewany basen, 24-godzinne centrum fitness oraz wysokiej klasy sale konferencyjne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hongkong.intercontinental.com
intercontinental-hong-kong-4122323849-2x1

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.