Kierunki

Największa na świecie fontanna

Inauguracyjny pokaz fontanny Palm Fountain w Dubaju, widoczny z 30 różnych restauracji w The Pointe, rozpocznie się 22 października o godzinie 20.

Inauguracyjny pokaz fontanny Palm Fountain w Dubaju, widoczny z 30 różnych restauracji w The Pointe, rozpocznie się 22 października o godzinie 20.

Palm Fountain stanie w konkursie pobicia rekordu Guinnessa na największą na świecie fontannę. Dotychczasową rekordzistką była Dubai Fountain w Dubai Mall, która prawdopodobnie spadnie na drugie miejsce.

Wydarzenia towarzyszące inauguracji będą bezpłatne i otwarte dla publiczności (obowiązuje rejestracja). Organizowane są liczne atrakcje na żywo, w tym występy DJ-ów, pokazy taneczne i pokazy fajerwerków. Pierwsze 5 000 gości otrzyma darmową opaskę LED na rękę.

Palm Fountain będzie można podziwiać podczas 20 pokazów (5 różnych spektakli) odbywających się każdego dnia: od zachodu słońca do północy. Każdy pokaz trwa 3 minuty i jest powtarzany co 30 minut. Wodne pokazy przygotowane są do ścieżki dźwiękowej, na którą złożą się utwory reprezentujące różne gatunki muzyki.

Rekordowa fontanna zajmuje powierzchnię 1300 metrów kwadratowych. Słupy wody będą sięgać wysokości 105 m, a rozświetli je 3000 ledowych diod.

Fontanna czerpie wodę bezpośrednio z morza. W mechanizmie nie ma zbiornika na wodę, ani urządzeń filtrujących. Jest wyposażona w system audio składający się z 86 głośników. Zbudowano ją, aby uczcić odrodzenie się miasta.

Oficjalny film promocyjny można obejrzeć na:  https://tiny.pl/7l2vl 

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.