Książki

NAMIBIA Przez pustynię i busz

Świetna, bogato ilustrowana książka o tym ciekawym a mało jeszcze znanym kraju Afryki o ciekawej historii, fascynujących ludziach i niezwykłej urody krajobrazach.

Namibia. Przez pustynię i busz” to książka Anny i Krzysztofa Kobusów, znanej pary blogerów i fotografów. Co ciekawe Namibii poświęcili już jedną, znakomicie przyjętą książkę, jednak ta zawiera zupełnie nowe teksty i zdjęcia. To fascynująca panorama najciekawszych miejsc tego odległego zakątka Afryki opisana z werwą i humorem. Podczas ponad 10 wyjazdów do Namibii autorzy poznali jego najciekawsze miejsca, stąd przeczytamy tu fascynujące historie. W wiosce Damara dowiemy się ciekawostek medycyny ludowej, zaś w wiosce Himba przewodnik zdradzi nam tajniki dbania o urodę kobiet. Odwiedzimy baobab Ombalantu (uważany za największy, w którym była poczta, pub, więzienie i… kościół) oraz poznamy problemy ochrony gepardów. Sporo miejsca poświęcono pokazaniu świata zwierząt. Poza rozdziałami pokazującymi mieszkańców pustyni i parku narodowego Etosza, opisano tu różne piątki Afryki. Nie tylko wielką, lecz także małą, nieśmiałą, brzydką czy… zabójczą! Atlas zwierząt i roślin pozwala na lepsze poznanie fauny i flory Namibii. Dużym atutem książki są piękne zdjęcia (w tym także lotnicze) oraz kody QR pozwalające na zobaczenie filmów z opisywanych miejsc. To jedyna tak pełna publikacja o Namibii – lektura obowiązkowa przed wyjazdem i doskonały prezent dla każdego miłośnika Afryki lub po prostu ciekawego świata.

Książka jest sprzedawana przez prowadzoną przez autorów stronę o Namibii: przewodniknamibia.pl

Anna i Krzysztof Kobusowie NAMIBIA Przez pustynię i busz. Wydawnictwo TravelPhoto.pl 358 stron. Wydanie I, 2018

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.