Książki

Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki

Ciekawym sposobem na spędzanie czasu w domu może być napisanie pamiętnika i udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Ciekawym sposobem na spędzanie czasu w domu może być napisanie pamiętnika i udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Celem konkursu jest promowanie działalności artystycznej uczestników, znalezienie kreatywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promowanie osiągnięć literackich dzieci, młodzieży i dorosłych.

Muzeum pozostawia pełną dowolność co do wyboru tematyki bądź formy literackiej. Pamiętniki zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Każda praca powinna mieć do 25 stron tekstu napisanego czcionką Times New Roman w rozmiarze 12 z interlinią 1,5. Prace można przesyłać na adres konkurs@muzeumniepodleglosci.art.pl do 31 maja 2020 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 18 września 2020 roku o godzinie 15.00 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, głównej siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Najlepsze pamiętniki zostaną wydane jako książka w formacie PDF, która będzie dostępna na stronie Muzeum Niepodległości w Warszawie. Oprócz tego zwycięzcy dostaną nagrody w postaci limitowanych, cennych publikacji oraz darmowego wstępu na muzealne wystawy w całym 2020 roku.

Regulamin oraz klauzula RODO są dostępne na stronie:
http://muzeum-niepodleglosci.pl/aktualnosci/konkurs-pamietnik-2020/

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.