Biura Podróży

Narty? Najtaniej w Bułgarii

Według wyników analizy przeprowadzonej przez porównywarkę cen imprez turystycznych KAYAK.pl, najtańsze narciarskie ferie zagraniczne spędzimy w tym roku w Bułgarii.

W przygotowanym przez portal zestawieniu pod uwagę wzięte zostały hotele trzy- oraz czterogwiazdkowe w krajach najczęściej wybieranych przez miłośników sportów zimowych, czyli Bułgarii, Niemczech, Andorze, Szwecji, Hiszpanii, Norwegii, Włoszech, Austrii, Szwajcarii oraz Francji. Pod względem cen najlepiej wypadła Bułgaria. Zgodnie z analizą w lutym ceny nieznacznie spadną tam do ok. 116 zł za noc (-12% w porównaniu do stycznia 2015). Podobnie wygląda sytuacja w Niemczech oraz Andorze. Ceny w lutym będą niższe i nie przekroczą ok. 395 zł za noc. W porównaniu do stycznia będzie to spadek o aż 23 procent w przypadku Andory oraz o 5 procent w przypadku Niemiec.

Wśród państw najczęściej wybieranych na wyjazdy narciarskie, takich jak Francja, Szwajcaria czy Włochy, warto zastanowić się nad wyjazdem do ostatniego z wspomnianych. Ceny w lutym w słonecznej Italii będą kilka procent niższe niż rok temu. Jeśli jednak ktoś nie może wyobrazić sobie zimowych ferii nigdzie indziej niż w szwajcarskich lub francuskich Alpach, powinien decydować się na wyjazd jak najszybciej. Ceny za nocleg w styczniu wyniosą średnio ok. 700-720 zł. Wybierając się na wypoczynek w lutym, trzeba liczyć się, że wzrosną o ponad 100 zł za noc w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku hoteli o wyższym standardzie – noclegi w Bułgarii również będą najtańsze. Cena za noc w czterogwiazdkowym obiekcie w styczniu wyniesie tam ok. 293 zł. W lutym trzeba będzie się liczyć z trochę wyższymi kosztami (ok. 328 zł). Będzie to 36-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego sezonu. Dość atrakcyjne ceny czekają również na miłośników andorskich, niemieckich oraz norweskich stoków (do ok. 784 zł). Najwięcej zapłacą narciarze w Francji oraz Szwajcarii, gdzie ceny wzrosną w lutym o nawet kilkadziesiąt złotych w porównaniu do stycznia i wyniosą ponad 1300 zł za noc.

Po całodniowym wysiłku każdy z narciarzy marzy najczęściej o dobrym jedzeniu oraz wieczornym relaksie. Zgodnie z analizą, Austria przoduje pod względem liczby hoteli umożliwiających korzystanie z SPA (aż 31% z obiektów ma w swojej ofercie SPA, a saunę nawet 75%). Odwiedzający francuskie kurorty nie powinni mieć z kolei problemu ze znalezieniem obiektów z jacuzzi (40% hoteli).

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz