Kierunki

Niemcy doceniają blogerów

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) stawia na rosnących w siłę blogerów, youtuberów i media społecznościowe. W związku z tym rozpisany został konkurs filmowy dla filmowców i wideblogerów.

Podczas nadchodzących berlińskich targów w środę, na swoje stoisko w hali 12, Niemiecka Centrala Turystyki zaprosiła 30 blogerów z całego świata. Spotkanie poświęcone jest aktualnej kampanii „Tradycje i zwyczaje“. Jako główny element działań marketingowych zaplanowano wyjazdy do Niemiec. Uczestnicy będą mieli za zadanie opisywanie na bieżąco na swoich blogach oraz w mediach społecznościowych wszystkich intersujących punktów programu. W ten sposób wygenerowane posty pod hashtagiem #JoinGermanTradition znajdą się na stronie www.germany.travel/joingermantradition. Na pierwszych wyjazdach blogerzy podzielą się swoimi odczuciami dotyczącymi tradycji karnawałowych w poszczególnych niemieckich regionach.

W trakcie trwania nowej kampanii blogowej Niemiecka Centrala Turystyki na bieżąco informować będzie również o wydarzeniach na największych na świecie targach turystycznych ITB (Internationale Tourismus Börse). Codziennie publikowane będą informacje prasowe, posty, zdjęcia, filmy jak również spoty radiowe na stronie www.germany.travel/presse Poprzez integracje treści multimedialnych w przekaz przybliżona zostanie aktywna strona targów turystycznych.

Na zlecenie Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), DZT rozpisała międzynarodowy konkurs filmowy www.germany.travel/videocontest Celem konkursu jest  stworzenie filmu promującego Niemcy z punktu widzenia turysty i rozpowszechnienie go poprzez kanały social media.

W ramach projektu zostanie wybranych 8 osób, które wezmą udział w produkcji filmu. W maju i w czerwcu 2015 roku, przy logistycznym wsparciu DZT, wideoblogerzy podróżować będą po Niemczech. Przed, w trakcie i po podróży stworzą krótkie filmy wideo dotyczące swoich przeżyć w Niemczech.

– Ponad ćwierć populacji na świecie ogląda codziennie treści wideo w swoich komputerach, laptopach, tabletach czy smartphone’ach. W związku ze wzrostem popytu na takie formy przekazu, w doskonały sposób możemy prezentować  naszą aktualną ofertę turystyczną – powiedziała Petra Herdorfer, Przewodnicząca Zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki. 

Materiał filmowy wybranych zespołów zostanie przygotowany  i  ułożony w film promocyjny o Niemczech.  Następnie będzie on prezentowany podczas spotkań oraz w kanałach mediów społecznościowych na całym świecie. Projekt, jako partnerzy wspierają: Deutsche Bahn AG, Best Western, Lindner Hotels & Resorts, NH Hotels, Ringhotels, Romantik Hotels & Restaurants, Sixt rent a car oraz Wellness-Hotels & Resorts.

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz