Kierunki

Niemcy odnotowują wzrost turystyki przyjazdowej z Europy

Niemcy cieszą się dużą popularnością wśród turystów z Europy.

Niemcy mają się czym pochwalić. W okresie styczeń-kwiecień 2019 Federalny Urząd Statystyczny Niemiec odnotował 23,8 mln noclegów.

Wskaźnik ten dotyczy gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek. To oznacza, że Niemcy osiągnęły wzrost o 3 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

– Święta wielkanocne wypadały w tym roku bardzo późno, co zaowocowało dużymi wzrostami z ważnych rynków europejskich w kwietniu. Dwucyfrowe wzrosty zanotowaliśmy z Holandii, Włoch, Hiszpanii i Danii – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). – Cały czas znajdujemy się jednak w okresie trudnej sytuacji rynkowej. Jest ona związana z konfliktami handlowymi, niewyjaśnioną sytuacją wokół Brexitu i osłabieniem koniunktury w strefie euro. Dlatego, by wzmocnić zainteresowanie wyjazdami turystycznymi, przyciągamy uwagę klientów. Dzieje się to na przykład poprzez szeroko zakrojone działania marketingowe. Jednym z nich jest obecna kampania „German Summer Cities”. Jednocześnie podejmujemy działania by sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej.

Niemcy to kierunek lubiany przez Polaków. Jak podają statystyki, nasi rodacy wykupili w Niemczech ponad 1 080 000 noclegów w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek. I tak na przykład w okresie styczeń-kwiecień 2019 noclegi z rynku polskiego wzrosły o 5,1 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Fot.: germany.travel

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.