Transport

Nowa trasa Lux Express: Warszawa – Wilno

Grupa Lux Express otworzyła nowe połączenie między Warszawą a Wilnem.

Trasę będzie obsługiwać Lux Express Special, marka grupy Lux Express skierowana do osób podróżujących w celach biznesowych.

– Mamy nadzieję, że nowe połączenie stanie się cenioną ofertą dla osób podróżujących w celach biznesowych. Utworzyliśmy je z myślą o tych, którzy racjonalnie zarządzają swoim czasem i oczekują najwyższego komfortu podczas podróży – komentuje Hannes Saarpuu, prezes grupy Lux Express.

Do 19 lipca za bilet na podróż do Wilna autobusem Special Lux Express zapłacimy jedynie 40 zł, a bilety można wykorzystywać do końca sierpnia. Standardowa cena po 19 lipca wyniesie 105 zł – za bilet w jedną stronę.

Autobusy Special Lux Expressu wyróżniają się dużą przestrzenią dla każdego z pasażerów oraz bardzo wygodnymi, skórzanymi fotelami z podnóżkami. Dla tych, którzy czas podróży chcą wykorzystać na pracę, Lux Express Special oferuje sieć WiFi w całym autobusie, rozkładane stoliki za każdym z siedzeń do wygodnego rozłożenia laptopa oraz gniazdka elektryczne. Do dyspozycji pasażerów są także ciepłe i zimne napoje.

Czas przejazdu z Warszawy do Wilna to ok. 7 godzin. Autobus Lux Express Special odjeżdża codziennie o godz. 15:10 z przystanku na Dworcu Warszawa Zachodnia, zatrzymując się po drodze na Dworcu Centralnym (przystanek 04), skąd odjeżdża o godz. 15:30. Autobusy z Wilna do Warszawy odjeżdżają natomiast z Dworca Autobusowego o godz. 06:40, zaś z przystanku „Panorama” o godz. 7:00.

Oprócz nowego połączenia Special Lux Express podróżujący na trasie Warszawa – Wilno mają do trzy inne kursy obsługiwane codziennie przez markę Simple Express. Autobusy opuszczają przystanek 04 na Dworcu Centralnym w godz. 06:05, 23:05 oraz 23:40, zaś w Wilnie są odpowiednio o godz. 15:50, 08:45 oraz 08:15. Podróżujący z Wilna do stolicy Polski mogą wybrać kursy o godz. 14:45, 17:00 i 22:30, które do Warszawy docierają odpowiednio o godz. 22:25, 23:30 oraz 06:00.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz