Transport

PLL LOT: nowe, sezonowe loty z Warszawy

PLL LOT uruchamia nowe loty z Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe, wakacyjne połączenia lotnicze. Wśród nich są loty z Warszawy do Rimini we Włoszech, do Chanii na Krecie, do Rijeki i do Tirany.

W wakacje 2020 r. pasażerowie i turyści będą mieli do wyboru jeszcze większą liczę połączeń lotniczych  oferowanych przez PLL LOT.  Narodowy przewoźnik uruchamia nowe sezonowe połączenia lotnicze do wielu zakątków świata. Oprócz sezonowych połączeń narodowy przewoźnik oferuje ponad 110 połączeń na całym świecie.

Nowe loty z Warszawy do Rimini

Nowe loty z Warszawy do Rimini we Włoszech będą realizowane raz w tygodniu, w sobotę. Połączenia lotnicze będą sezonowe: od 6 czerwca do 26 września 2020 r.

– Polacy kochają słońce i wypoczynek nad wodą. Grecja, Włochy i Chorwacja są według Polskiej Izby Turystyki najchętniej wybieranymi przez naszych rodaków wakacyjnymi destynacjami. Mamy dobrą ofertę dla osób poszukujących słonecznych kierunków, ceniących szybką i komfortową podróż .  Tym razem zapraszamy do włoskiego kurortu Rimini z pięknymi plażami oraz na słynącą z doskonałej kuchni, również pełną słońca – Kretę – mówi Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowych.

Będą loty z Warszawy na Kretę

Nowe loty na Kretę w Grecji będą realizowane, podobnie jak loty z Warszawy do Rimini, także  raz w tygodniu, w sobotę, sezonowo: od 6 czerwca do 26 września 2020 r.

Jestem przekonany, że nasza atrakcyjna propozycja pozwoli wielu pasażerom zaplanować udane wakacje – dodaje mówi M. Fijoł, członek zarządu PLL LOT.

Wszystkie loty z Warszawy do Rimini i na Kretę będą obsługiwane samolotami z rodziny Boeing 737.

Także loty z Warszawy do Rijeki

Od 7 czerwca br. LOT uruchamia nowe loty z Warszawy do Rijeki, położonej nad północnym Adriatykiem.

PLL LOT

Spotkanie zarządu PLL LOT i IATA w Warszawie

i loty z Warszawy do Tirany

LOT uruchamia także połączenia  z Warszawy do Tirany. Do Stolicy Albanii będzie można polecieć z narodowym przewoźnikiem od 13 czerwca 2019 r. Ponadto w szczycie sezonu LOT będzie także wykonywał połączenia z Polski do pięciu miast w Chorwacji, do: Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika i Zagrzebia.

Oprócz sezonowych połączeń do Rimini, Chanii, Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, pasażerowie mogą wybierać spośród ponad 110 połączeń na całym świecie dostępnych w ofercie LOT-u – informuje Michał Czernicki p.o. rzecznik prasowy LOT-u. – Są wśród nich m.in. sezonowe połączenia z Warszawy do Kolombo na wiecznie zielonej Sri Lance, wykonywane w sezonie zimowym, a także całoroczne rejsy do Delhi. Tuż po Nowym Roku tj. 15 stycznia 2020 r. LOT zainauguruje bezpośrednie rejsy do Pekinu-Daxing, jednego z najnowocześniejszych portów na świecie. Tym samym na pokładach polskiego przewoźnika ze stolicy Polski do Chin będzie można polecieć siedem razy w tygodniu – dodaje.

Bilety na nowe połączenia LOT-u są już dostępne w sprzedaży, m. in. na stronie lot.com.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.