Kierunki

Nowe rejsy Costa Cruises w 2021 roku

Costa Cruises rozszerza ofertę śródziemnomorską oraz wznawia rejsy w Europie Północnej.

Costa Cruises rozszerza ofertę śródziemnomorską oraz wznawia rejsy w Europie Północnej.


Od kwietnia do listopada 2021 roku Costa Cruises oferuje różnorodne opcje oraz zwieksza liczbę portów, z których będą wypływać wycieczkowce. Latem
2021 roku powrócą rejsy po Europie Północnej.

Morze Śródziemne
W zachodniej części Morza Śródziemnego będą regularnie dokowane trzy statki: Costa Smeralda, pierwszy statek we flocie napędzany gazem LNG; Costa Firenze, nowy statek w budowie w stoczni Marghera (Wenecja) w Fincantieri; oraz Costa Pacifica, która będzie oferować 7-dniowe rejsy we Włoszech, Francji i Hiszpanii.
Trzy dodatkowe statki będą operować we wschodniej części Morza Śródziemnego na tygodniowych trasach. Costa Deliziosa popłynie na greckie wyspy, Costa Luminosa odwiedzi Grecję i Chorwację, a Costa Magica Grecję i Maltę.

Norweskie fiordy, Islandia, Morze Bałtyckie
Cztery statki będą pływały po Europie Północnej. Costa Fortuna i Costa Diadema wypłyną w tygodniowe rejsy do stolic nadbałtyckich i norweskich fiordów. Costa Favolosa będzie oferowała 14-dniowe wakacje na Islandii, 9 dni na norweskich fiordach i dwa tygodnie w Irlandii, Szkocji i Anglii. Costa Fascinosa będzie wypływać w 12-dniowy rejs, pokonując trasę aż do Przylądka Północnego, oraz 9-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Izrael, Turcja, Maroko
Costa Fortuna, Costa Diadema, Costa Favolosa i Costa Fascinosa będą pływały po Morzu Śródziemnym. Costa Diadema odwiedzi Izrael i Turcję podczas dwóch oddzielnych dwutygodniowych rejsów. Costa Fortuna będzie oferować „mini rejsy” po zachodniej części Morza Śródziemnego, a Costa Favolosa „mini rejsy” wiosną i 10-dniowe rejsy do Maroka jesienią. Costa Fascinosa wypłynie w 10-dniowe podróż do Lizbony.


Rejsy nieuwzględnione w nowym harmonogramie zostaną odwołane. Klienci Costa Cruises będą mieli zagwarantowaną możliwość zmiany rezerwacji zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa ochrony konsumentów

Fot.: https://www.costacruises.com/

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.