Transport

Nowe stanowiska odprawy LOT

Na warszawskim lotnisku Chopina powstała specjalnie wydzielona elegancka strefa odprawy dla Klientów LOT Business Class i stanowisko odprawy dla rodzin z dziećmi, gdzie mali pasażerowie mogą sami wygodnie podać dokumenty i odebrać kartę pokładową.

Pasażerowie LOT Economy Plus, LOT Premium Class i LOT Business Class będą mieli do dyspozycji wydzieloną strefę odprawy bagażowo-paszportowej. LOT jako pierwsza linia lotnicza zastosował takie rozwiązanie w Polsce, co ciekawe tego typu rozwiązania stosowane są tylko przez niektórych przewoźników, którzy zazwyczaj udostępniają je tylko pasażerom klasy pierwszej. Rodziny z dziećmi mają dedykowane stanowisko odpraw, by wygodnie i atrakcyjnie dla maluchów rozpocząć wspólną podróż.

– Mamy w swojej flocie najnowocześniejsze samoloty Boeing 787 Dreamliner, które oferują naszym pasażerom najwyższy poziom komfortu, na pozostałych etapach podróży również podnosimy poziom obsługi – stąd nowa, wydzielona strefa umożliwiająca szybkie i wygodne  dokonanie odprawy – powiedział Michał Leman, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu PLL LOT S.A.

Nowa strefa odprawy została wydzielona z ogólnodostępnej hali odlotów. Jej wygląd nawiązuje do Salonu Biznesowego LOT, tak by pasażerowie czuli się wyjątkowo od samego wejścia do terminalu. Wszystkie elementy strefy są wykończone eleganckimi, naturalnymi materiałami jak drewno, szkło i skóra, z akcentami zieleni i dyskretnym podświetleniem. Pasażerów będzie witał consierge, który również pomoże w procesie odprawy.

Równocześnie uruchomione zostało rozbudowane stanowisko Family chceck-in – specjalnie oznaczone i wyposażone w schodki, które ułatwiają najmłodszym pasażerom aktywny udział w procesie odprawy. Najmłodszych wita sympatyczny żuraw, symbol LOT-u.

– Specjalne stanowisku odprawy dedykowane rodzinom uruchomiliśmy już latem, jednak ze względu na jego ogromną popularność zostało ono dodatkowo rozbudowane. Zależy nam aby osoby podróżujące z dziećmi bez stresu i kolejek mogły przejść procedurę odprawy. Myślę, że szczególnie dla najmłodszych pasażerów będzie to miłe rozpoczęcie pierwszych podróży lotniczych – mówi Michał Leman.

Dodatkowe stanowisko odprawy pozwala małym pasażerom poczuć się jak dorosły, samemu podać dokumenty, odebrać kartę pokładową i co najważniejsze to wszystko bez kolejki. Takie stanowisko w Warszawie posiada tylko LOT.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz