Hotele&Gastronomia

Nowe władze spółki Rewita Domy Wczasowe WAM

Agnieszka Rypińska objęła funkcję prezesa Zarządu Spółki Domy Wczasowe WAM. Na stanowisko wiceprezesa spółki nominację otrzymał Tomasz Chrzanowski.

W dniu 09.03.2016 r. stanowisko Prezesa Zarząd Spółki Domy Wczasowe WAM objęła Pani Agnieszka Rypińska, która przez ostatnie lata zarządzała funduszami unijnymi, a nominację na stanowisko Wiceprezesa Spółki otrzymał Pan Tomasz Chrzanowski, który uprzednio pełnił obowiązki dyrektora organizacyjnego w spółce WARS S.A. Oficjalna nominacja nastąpiła podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki z rąk Pana Mateusza Mroza, pełniącego obowiązki Prezesa Agencji Mienia Wojskowego.

Agnieszka Rypińska jest prawnikiem. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim w 2001 r., rozpoczęła karierę zawodową w samorządzie województwa mazowieckiego. Ponadto ukończyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania i finansów. Następnie przez kolejne lata zajmowała się zarzadzaniem programami operacyjnymi finansowanymi z UE pełniąc funkcję Dyrektora Departamentu Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Tomasz Chrzanowski jest ekonomistą. Po ukończeniu studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1996 rozpoczął karierę zawodową w nadzorze nad mieniem Skarbu Państwa oraz nadzorował powstawanie i funkcjonowanie OFE w Polsce. Ponadto w 1999 roku ukończył studium dla Dyrektorów Finansowych w Międzynarodowej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz szereg szkoleń z zakresu zarządzania strategicznego przedsiębiorstwami. Następnie przez kolejne lata zajmował się nadzorem nad instytucjami finansowymi w Polsce. W latach 2007-2008 pełnił funkcję Prezesa Zarządu WP Energia Sp. z o.o. Po 2008 roku zajmował się m. in. restrukturyzacją i optymalizacją operacyjną podmiotów gospodarczych. W latach 2013-2015 pełnił funkcję dyrektora organizacyjnego WARS S.A.

Nowy Zarząd Spółki będzie odpowiedzialny m. in. za modernizację infrastruktury ośrodków wypoczynkowych, zarządzanie posiadanymi przez Spółkę obiektami, zarządzanie kadrą pracowniczą, dynamiczny wzrost sprzedaży w obszarze wypoczynku indywidualnego oraz komercyjnego oraz rozwój obecnych i wdrażanie nowych usług świadczonych w ośrodkach wypoczynkowych Rewita.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.