Hotele&Gastronomia Wydarzenia w Turystyce

Nowy Hampton by Hilton w Warszawie już otwarty

Hampton by Hilton na warszawskim Mokotowie został otwarty w rekordowym czasie, po 4,5 miesiącach od zakończenia budowy. Wnętrza hotelu jeszcze pachną świeżością. Pierwsi goście już się zgłosili.

17 czerwca 2018 podczas otwarcia hotelu w uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział: Krzysztof Skolimowski zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów, Rafał Kwiatkowski właściciel hotelu i Łukasz Pakuła dyrektor mokotowskiego Hampton by Hilton.

Światowa sieć hoteli Hampton by Hilton składa się z 1900 obiektów w 15. krajach. Hampton by Hilton Warsaw Mokotów to piąty hotel Hilton Worldwide w Warszawie i jednocześnie trzeci sygnowany marką Hampton. Sieć Hilton Worldwide posiada obecnie 16 hoteli w Polsce. Siedem z nich działa w ramach marki Hampton by Hilton. W Warszawie wkrótce pojawią się dwa kolejne hotele tej sieci – na Woli i na Pradze.

Standardem w Hampton by Hilton jest darmowe WiFi, gorące śniadanie w cenie oraz bezpłatna kawa i herbata, dostępne w holu przez całą dobę. Jest też otwarty 24 godziny na dobę bar z przekąskami. Dewizą hoteli tej sieci jest stuprocentowa gwarancja satysfakcji (100% Satisfaction Guarantee™). Hotel, jako pierwszy obiekt w Warszawie, sygnowany logiem Hampton zaoferuje usługę Digital Key. Pokój można zarezerwować i opłacić online, a klucz do pokoju mieć w smartfonie.

W hotelu otwartym przy ul Postępu 7 w Warszawie pośród 163. pokoi jest 16 pokoi familijnych, dwa przystosowane dla niepełnosprawnych (połączone z pokojem dla opiekuna) i dwa składające się z połączonychdwóch pomieszczeń. Można przyjechać z psem przewodnikiem lub swoim domowym zwierzęciem. Jest centrum fitness, biznesowe – z trzema salami konferencyjnymi (największa ma 120 m kw) z dziennym światłem i letni taras na zewnątrz. Dyrektor sprzedaży Anna Dos Santos mówi, że hotel głównie umożliwi wygodny pobyt w Warszawie pracownikom okolicznych firm, które powstały w ostatnich latach w tej części Warszawy. To przecież samo serce legendarnego Mordoru. Niektórzy z gości będą wręcz mogli z hotelowych okien widzieć miejsce swojej pracy. Nie bez znaczenia dla hotelowych gości jest też bliskość Lotniska im. F. Chopina, do którego stąd można dojechać w 5 minut.

 

 

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.