Hotele&Gastronomia

Nowy hotel marki Hilton w Krakowie

Marka hotelowa Hilton otwiera nowy obiekt w Polsce.

Sieć DoubleTree by Hilton poinformowała o otwarciu pierwszego hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie. Tym samym zakończona została budowa pierwszej w Polsce, dwumarkowej inwestycji sieci Hilton Worldwide. Nowy obiekt będzie stanowił dopełnienie otwartego w maju tego roku hotelu Hampton by Hilton Krakow, a całą inwestycją zarządzać będzie Euro-Hotele Sp. z.o.o., na podstawie umowy franczyzowej zawartej z siecią Hilton Worldwide.
DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center jest dogodnie usytuowany w niedalekim sąsiedztwie hali Kraków Arena oraz Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Położenie obiektu zapewnia dobrą bazę zarówno dla gości podróżujących w celach biznesowych jak i turystycznych. W hotelu znajdują się 232 pokoje gościnne, w tym 30 o podwyższonym standardzie, salon Executive Lounge, 14 apartamentów i największy w Krakowie, mierzący 184 m² apartament prezydencki. Goście do dyspozycji będą mieli dwie restauracje, oferujące dania kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej, natomiast po długim dniu będą mogli zrelaksować się w jednym z czterech hotelowych barów. Na terenie hotelu znajduje się 16 sal konferencyjnych, które mogą pomieścić ponad 2 000 gości, w tym także ogromna sala balowa. To powierzchnia na wydarzenia różnego rodzaju – od spotkań biznesowych, przez przyjęcia w rodzinnym gronie, po śluby i gale firmowe. W hotelu znajduje się także winda samochodowa, która zatrzymuje się w sali konferencyjnej i może udźwignąć ładunek o maksymalnej wadze 4,5 tony. Natomiast po długim dniu goście mogą odpocząć i zrelaksować się w hotelowym centrum fitness, saunie czy odświeżyć w basenie.

– Nie możemy doczekać się powitania pierwszych gości. Kraków jest niesamowicie dynamicznym miastem pełnym kultury i historii: zamierzamy zaoferować gościom bazę do odkrywania wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania powiedział Philippe Campagno, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center.

 

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.

Zostaw komentarz