Transport

Nowy letni rozkład z Modlina

W życie wszedł nowy, letni rozkład połączeń lotniczych z Modlina. Będą nowe połączenia oraz powrócą zawieszone loty.

Na wiosnę 2015 mapa połączeń wzbogaci się o 3 nowe kierunki: Kopenhagę (7 x w tygodniu), Ateny (7 x w tygodniu), Lizbonę (2 x w tygodniu). Do siatki kierunków powrócą również tymczasowo zawieszone na zimę: Alicante (3 x w tygodniu), Palma (2 x w tygodniu), Marsylia (2 x w tygodniu), Chania (1 x w tygodniu), Piza (2 x w tygodniu), Trapani (2 x w tygodniu), Saloniki (2 x w tygodniu).

W sezonie letnim większa będzie także częstotliwość połączeń do Madrytu, Bergamo i Wrocławia.

Od początku tego roku najpopularniejszym kierunkiem pozostaje Londyn Stansted (82 571 pax). Pozostałe trasy na liście top 5 połączeń z Modlina w I kwartale br. to kolejno: Bruksela Charleroi (39 301 pax), Wrocław (36 353 pax), Gdańsk (30 684 pax) i Rzym Ciampino (28 724 pax).

29 marca przekroczona została liczba 0,5 mln pasażerów, przyjętych na lotnisku w Modlinie od początku 2015 r. To 65 % więcej niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku. Od otwarcia (lipiec 2012) port obsłużył łącznie ponad 3,4 mln podróżnych.

O autorze

Marcin Godlewski

Dziennikarz i redaktor, specjalista od gorących newsów z kraju, ale przede wszystkim ze świata. Pasjonat podróży, znawca tematyki kulturalnej. Współpracował z wieloma popularnymi tytułami na rynku m.in. Tele Tydzień, TV2tygodnik, Dolce Vita.

Zostaw komentarz