Wydarzenia w Turystyce

Oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Małopolsce

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce w piątek 10 stycznia 2020 r.

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce w piątek 10 stycznia 2020 r.

Tego dnia Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprasza do Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim – rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia będzie Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski.

Co roku w innej stacji narciarskiej
Małopolska Organizacja Turystyczna od 2007 roku organizuje Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego, za każdym razem w innej stacji narciarskiej na terenie województwa małopolskiego. W ramach wydarzenia odbywa się spotkanie branży turystycznej, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, Policji, dziennikarzy i wszystkich miłośników białego szaleństwa. Również tym razem Otwarciu Sezonu Narciarskiego towarzyszyć będzie seminarium branżowe, które stanie się platformą wymiany doświadczeń i dyskusji na temat zimowych atrakcji turystycznych. Zgromadzi ono licznych ekspertów, polityków, samorządowców, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych. Seminarium rozpocznie się o 16.00 w budynku górnej stacji. Po konferencji, o godzinie 18.30 na terenie obok górnej stacji odbędzie się Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce.

Wyjątkowa Kasina Ski
W tym roku termin wydarzenia pokrywa się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce, dlatego też przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Od godziny 15.00 na terenie przed stokiem szkoleniowym (dolna stacja) do wspólnej zabawy najmłodszych zaproszą Inspektor Wawelek i Pingwinek. Miejscem spotkania jest wyjątkowa stacja Kasina Ski, która powstała w 2016 roku w wyniku przebudowy istniejącej na Śnieżnicy stacji narciarskiej. Jest nowoczesnym, całorocznym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Modernizacja zaczęła się od wymiany starej kanapy na nowoczesne, 6-osobowe krzesełko z charakterystycznymi pomarańczowymi osłonami. Można tu szusować na trasach zjazdowych o łącznej długości prawie 2700 metrów. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach stacja proponuje trasę na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100-metrowym wyciągiem taśmowym. Jak to w Grupie Pingwina mówią – nuda się nie uda! Jeśli na ferie, to tylko do MałopolSKI!

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.