Wydarzenia w Turystyce

Panorama Grecji w Warszawie

Panorama Grecji to turystyka, gastronomia i kultura podczas jednej imprezy.

Grecka turystyczna agencja marketingowa North Event, planuje zorganizowanie w grudniu 2015 r. w Warszawie dużego wydarzenia promującego atrakcje turystyczne Grecji.  Poinformował o tym dyrektor Generalny tej firmy Leonidas Babanis na spotkaniu z przedstawicielami polskich biur podróży zorganizowanym przez Ambasadę Grecji w Warszawie. Jak zapewnił  Pantelis Giannoulis Pierwszy Radca Kierownik Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady, pomysł zorganizowania Panoramy Grecji w Warszawie wspierany jest i promowany przez Ambasadę Grecji w Polsce.

W lutym 2014 r. pod hasłem Panorama Grecji zorganizowano bardzo udany grecki festyn w Sztokholmie, który w ciągu dwóch dni odwiedziło ponad 7000 osób. W imprezie brali udział liczni szwedzcy touroperatorzy;  TUI Nordic, Apollo Kuoni, VING, Airtours, Solresor, Tema, Detur oraz przedstawiciele linii lotniczych. W sumie było 115 wystawców, w tym operatorzy turystyczni i hotelarze z Grecji. Cypr reprezentowała: Cypryjska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Hotelarzy z Agia Napa, oraz Regionalne Izby Turystyki z Pafos Larnaki. Codziennie rano dla wszystkich odwiedzających, serwowane było greckie śniadanie a także całodzienne degustacje tradycyjnych greckich produktów takich jak oliwki, sery, jogurty i oliwy z oliwek.

W czasie trwania targów miało miejsce wiele ciekawych imprez dla rodzin z dziećmi, co godzinę wśród gości losowano gratisowe pobyty w Grecji, tradycyjną grecką muzykę na żywo grały popularne greckie zespoły. Kolejna, druga północna edycja Panoramy Grecji odbędzie się dniach 13-15 lutego 2015 r. w hali Ericsson Globe w Sztokholmie.

Greccy organizatorzy byli tak zadowoleni w efektów sztokholmskiego  festynu, że zaplanowali zorganizowanie podobnej imprezy w Warszawie, w połowie grudnia 2015 roku (dokładny termin ani miejsce nie są jeszcze ustalone). Wstęp będzie wolny dla wszystkich gości, którzy mogli zapoznać się z ofertą wyjazdów wypoczynkowych i wycieczek do Grecji oferowanych przez polskich i greckich touroperatorów oraz będą uczestniczyć w degustacji tradycyjnych greckich potraw i win. Także udział w greckim festynie polskich wystawców będzie bezpłatny. Polscy wystawcy otrzymają gratisowo powierzchnię wystawową jak i pomoc w zabudowie i urządzeniu stoiska. Będą się mogli skoncentrować się na promowaniu kierunku i sprzedaży swojej oferty do Grecji.

Patronem Panoramy Grecji Warszawa 2015 jest greckie Ministerstwo Turystyki oraz Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna. Impreza będzie trwała trzy dni. Pierwszego dnia odbywać się będą biznesowe spotkania i rozmowy polskich i greckich kontrahentów, zaś kolejne dwa dni przeznaczone będą na spotkania z potencjalnymi polskimi turystami. Warszawską imprezę poprzedzi kampania reklamowa.

Greccy organizatorzy spodziewają się w Warszawie 10-12 tysięcy gości. W ubiegłym roku odwiedziło Grecję 500 tys. polskich turystów, Grecy chcieliby aby ta liczba wzrosła w ciągu trzech lat do 700 tysięcy.

Kontakt do organizatorów: +30 210 9713281, [email protected]www.north-e.com 

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.

Zostaw komentarz