Biura Podróży

Pierwsze biuro ITAKI w Grecji

Na Wyspie Zakynthos rozpoczęło działalność Zebu Travel Services tj. pierwsze incomingowe biuro ITAKI w Grecji i czwarte w Europie. Biuro znajduje się w mieście Zakynthos, które jest stolicą wyspy i głównym portem.

13 sierpnia 2019 r. na Zakynthos, zarząd Biura Podróży ITAKA tj. Mariusz Jańczuk, Leszek Szagdaj, Piotr Henicz i Michał Wróbel podpisali umowę notarialną, dzięki której rozpoczęło działalność pierwsze incomingowe biuro ITAKI o nazwie Zebu Travel Services.

Biuro Itaki w Grecji

– Zadaniem biura jest zapewnienie najwyższego standardu usług dla klientów Itaki i Cedoka, którzy odwiedzają Wyspę Zakynthos – mówi Piotr Henicz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Biura Podróży ITAKA. Dodaje, że szefem biura został Filippos Vasilakis, który jest długoletnim partnerem biznesowym Biura Podróży ITAKA.

Grecja jest jedną z kluczowych destynacji ITAKI. Z roku na rok coraz więcej klientów Itaki decyduje się właśnie na ten kierunek podróży.

– W czasach dużej konkurencji w branży turystycznej Itaka chce przyciągnąć do siebie klientów nie tylko dobrą ceną, ale przede wszystkim profesjonalną obsługą klientów w miejscach, gdzie spędzają wakacje – mówi wiceprezes Piotr Henicz z Biura Podróży ITAKA. Dodaje, że Wyspa Zakynthos, jest kierunkiem o bardzo dynamicznym rozwoju.

Wyspa Zakynthos i Zatoka Wraku

Wyspa Zakynthos jest usytuowana w południowo-zachodniej Grecji, na Morzu Jońskim. Jest to trzecia wyspa, co do wielkości, w archipelagu Wysp Jońskich. Jej stolicą i zarazem głównym portem jest Zakynthos.

Wyspa Zakynthos słynie z legendarnych plaż osłoniętych klifami i z licznych jaskiń usytuowanych u jej wybrzeża. Niepowtarzalną atrakcją wyspy jest Zatoka Navagio, znana także jako Zatoka Wraku. Jest ona jedną z najciekawszych i najpiękniejszych zatok w Grecji i w Europie, a nawet na świecie.

Atrakcją turystyczną i ciekawostką przyrodniczą wyspy Zakynthos są żółwie morskie, które można zobaczyć w ich naturalnym środowisku w Zatoce Laganas. Jest ona usytuowana na południowym brzegu wyspy Zakynthos. Żółwie morskie upodobały sobie jej okolice oraz pobliskie małe wysepki, gdzie składają jaja, „walcząc” z turystami o miejsce na plaży.

Więcej o Wyspie Zakynthos można znaleźć w filmie Wyspa Zakynthos, który jest na naszej stronie. Zapraszamy do obejrzenia (ok. 4,5 min).

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.