Biura Podróży

PIT o sytuacji Polaków w Grecji

Polska Izba Turystyki poinformowała o sytuacji polskich turystów na Peloponezie.

Polska Izba Turystyki podaje, że do Polski powróciła w środę, 25 lipca grupa 25 turystów klientów biura Itaka, z grupy, która miała wrócić w poniedziałek. Pozostało jeszcze 10 osób, które lot powrotny zaplanowany mają na czwartek, 26 lipca.

W pozostałych destynacjach wszystkie imprezy turystyczne są realizowane zgodnie z planem. Wszyscy klienci przebywający z Biurem Podróży Itaka na Peloponezie są bezpieczni, znajdują się pod opieką rezydenta. Również w środę przyleciało do Polski 20 turystów Grecosa, którzy powrót mieli zaplanowany na poniedziałek. Na powrót czeka jeszcze 10 osób. W rejonie Attyki pozostało 403 klientów, ich powroty realizowane będą zgodnie z programem, pierwszy z nich zaplanowany jest na czwartek.

Z informacji przekazanych PIT przez biuro Rainbow wynika, że na Peloponezie sytuacja jest stabilna, nic nie zagraża (i bezpośrednio nie zagrażało) klientom biura. Wszystkie drogi są przejezdne, programy wycieczek objazdowych realizowane są zgodnie z planem. Wycieczka fakultatywna do Aten, która miała odbywać się we wtorek została przełożona na czwartek. Jako że wycieczki organizowane przez Rainbow oddalone są od miejsca pożarów, biuro nie planuje odwołania żadnych programów, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia w miejscach, w których przebywają turyści.

– W Grecji obecnie na wakacjach jest kilka tysięcy Polaków. Pożary w Grecji dotyczą wyłącznie jednego regionu: Attyki, w okolicy Aten. W pozostałych regionach, w tym na wyspach, gdzie skupia się większość ruchu turystycznego, nie ma zagrożenia pożarami . MSZ przekazało informację, że w ambasadzie RP w Atenach został powołany zespół realizujący działania mające na celu udzielenie pomocy obywatelom Polski pod nr tel. +30 693 655 46 29 została też uruchomiona infolinia w tej sprawie – informuje PIT.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Harpers Bazaar. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic. Laureatka Nagrody Magellana. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.