Hotele&Gastronomia

Pływanie z widokiem

Na dachu 52-piętrowego wieżowca Palm Tower – luksusowego hotelu w sercu Palm Jumeirah w Dubaju – rozpoczęła się budowa basenu bez krawędzi.

Z jednego z najwyżej położonych basenów na świecie, zajmującego powierzchnię 775 metrów kwadratowych, będzie roztaczał się niezrównany, panoramiczny widok na Palm Jumeirah, Zatokę Perską i panoramę całego miasta. Basen, który pomieści 930 000 litrów wody, znajduje się na 50 piętrze Palm Tower. Na podium nad basenem powstanie restauracja (na 300 miejsc), a nad restauracją (na 52 piętrze, na wysokości 240 metrów) – publiczny taras widokowy.
Wieżowiec Palm Tower mieści się w samym centrum słynnego na całym świecie, wielokrotnie nagradzanego obiektu Palm Jumeirah. Dysponuje 289 pokojami w hotelu St. Regis, 432 luksusowymi rezydencjami oraz szeregiem lokali gastronomicznych i rekreacyjnych. Palm Tower jest bezpośrednio połączone z Centrum Handlowym Nakheel, w którym będzie się znajdować 350 sklepów, mnóstwo restauracji i taras widokowy.
Obecnie na terenie obiektu pracuje około 850 robotników, ich liczba ma jeszcze wzrosnąć do półtora tysiąca.

Fot.: www.nakheel.com. Więcej na: https://www.visitdubai.com

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.