Transport

„Poland: The Royal Tour” – film o Polsce w Dreamlinerach LOTu

Samolot PLL LOT

Film o Polsce w Dreamlinerach PLL LOT to nowa inicjatywa naszego narodowego przewoźnika. Obraz pt. „Poland: The Royal Tour” trafił do systemu pokładowej rozrywki Boeingów 787 tzw. Dreamlinerów obsługujących długodystansowe loty do USA. Film będzie można zobaczyć m. in. podczas lotów: z Warszawy do Nowego Jorku, Singapuru, Delhi czy Kolombo, Krakowa do Chicago, czy Budapesztu do Seulu.

Film o Polsce traw 56 minut. Został on zrealizowany przez Petera Greenberga (znanego amerykańskiego dziennikarza) wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS.

W kwietniu br. odbyły się amerykańkie premiery filmu w: Los Angeles, Chicago, Nowym Jorku, a także w Wieliczce. Był on i jest obecnie emitowany w telewizji BPS, amerykańskiej sieci 354 stacji. Obraz zagości także na pokładach Dreamlinerów. Dzięki temu pasażerowie PLL LOT będą mogli bliżej poznać Polskę.

– Film ukazuje Polskę oczami Amerykanów. Opowiadamy o historii, oprowadzamy po najpiękniejszych miejscach, przełamujemy mity i stereotypy. A robimy to z rozmachem, którego trudno odmówić Amerykanom – mówi Piotr C. Śliwowski, polski producent filmu. – Kilkudziesięcioosobowa ekipa, drony, śmigłowce, samoloty, jachty, a nawet… okręty Marynarki Wojennej! Choć nasz film jest dokumentem, a nie pełnometrażową fabułą, to widać w nim dynamikę, której nie ma w rodzimych produkcjach dokumentalnych – dodaje.

Seria filmów dokumentalnych p.t. „ The Royal Tour ” przedstawia kulturę, przyrodę i historię najciekawszych państw świata. Osobą oprowadzającą widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. Poprzednie edycje „ The Royal Tour ” powstały m.in.: w Izraelu, Meksyku i Jordanii. Film o Polsce jest  z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.