Testujemy

Polskie Oskary SPA i Wellness 2020

Kto otrzymał Polskie Oskary SPA & Wellness? Kto dostał „Klucze do Edenu?” Wśród wyróżnionych największy Park Wodny w tej części Europy, który wkrótce otworzy swoje podwoje pod Warszawą.

Kto otrzymał Polskie Oskary SPA & Wellness? Kto dostał „Klucze do Edenu?” Wśród wyróżnionych największy Park Wodny w tej części Europy, który wkrótce otworzy swoje podwoje pod Warszawą.

Na czerwonym dywanie w Hotelu Belotto w Warszawie pojawiło się mnóstwo gwiazd, a nagrody odbierali właściciele i dyrektorzy najlepszych SPA w Polsce. W tym roku po raz pierwszy wręczono także nagrody dla wyróżniających się marek kosmetyków profesjonalnych oraz dystrybutorów urządzeń kosmetycznych. „Klucze do Edenu” otrzymały osoby, które od lat przyczyniają się do rozwoju rynku SPA i Wellness. Galę prowadził Conrado Moreno. Uroczystość uświetnił występ Kamila Skickiego, półfinalisty programu Mam Talent.

Zgłoszono 250 obiektów SPA

Do konkursów Perfect SPA Awards i Perfect SPA International zgłoszono w tej edycji 250 obiektów SPA, w tym 180 polskich i 70 zagranicznych – powiedziała Katarzyna Sołtyk, pomysłodawczyni i organizatorka projektu Perfect SPA Awards. W trwającym 8 miesięcy głosowaniu internetowym organizowanym przez Magazyn EDEN, a odbywającym się na portalu SPAeden.pl., wzięło udział prawie 41 tys. osób.

Laureatom statuetki i dyplomy wręczało grono gwiazd, a wśród nich: Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Izabela Bujniewicz, Monika Dryl, Anna Głogowska, Paulina Holtz, Anna Korcz, Jakub Kucner, Dominika Łakomska, Agnieszka Mrozińska, Andrzej Nejman, Małgorzata Pieczyńska, Paulina Przybysz, Elżbieta Romanowska, Milena Rostkowska-Galant, Ewelina RuckgaberŁukasz Strzałka.

Perfect SPA International

Od 5 lat polscy turyści i bywalcy hoteli SPA & Wellness wybierają najlepsze uzdrowiska i hotele za granicą. Wśród obiektów zagranicznych nagrodzone zostały: Hotel Barcelo Asia Gardens & Thai SPA, jako Perfect SPA Hotel w Hiszpanii,  Resort Mark Brandenburg w Brandenburgii – Perfect SPA Hotel w Brandenburgii oraz Alpeiner Nature Resort Tirol w Austrii, jako Perfect SPA Hotel w Europie.

Laureaci z Polski

Najlepszy Hotel SPA w Polsce – Best SPA Hotel – Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej
Nagrodę główną i tytuł Best SPA in Poland otrzymał Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. A jego właściciel Paweł Dziubasik dziękował za to wyjątkowe wyróżnienie po góralsku.
Nagroda Specjalna – Best SPA Investor – Park of Poland i Suntago Water Park
Nagroda specjalna Best SPA Investor trafiła do rąk właścicieli firmy Park of Poland i Suntago Water Park, który jest największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. W jego skład wchodzi także wyjątkowy kompleks saun i luksusowa strefa zabiegowa SPA.

fot. Podlewski/AKPA

Najlepsze hotele i day SPA w Polsce wybrane w głosowaniu gości
Tytuł „Perfect SPA Hotel” jest najbardziej rozpoznawalną nagrodą dla obiektów SPA i wskazówką, że „tu warto bywać”. Głosami gości wybrano obiekty w pięciu kategoriach:

Perfect SPA nad morzem – Quadrille Hotel & SPA
Perfect SPA nad jeziorami – Hotel Mikołajki
Perfect SPA w Centrum – Hotel Barczyzna Medical SPA
Perfect SPA w górach – Hotel Mercure Kasprowy Zakopane
Perfect Day SPA – Studio Sante Uzdrowisko Miejskie

Najlepsze hotele i day SPA w Polsce wybrane przez ekspertów
Logo Perfect SPA to kredyt zaufania przyznawany obiektom przez profesjonalnych znawców branży. Mamy nadzieję, że potwierdzeniem trafnego wyboru ekspertów, będą w przyszłości opinie samych gości. Prestiżowy tytuł Perfect SPA 2020 otrzymały obiekty SPA w 18 kategoriach:

Najlepszy Resort SPA – Lake Hill Resort & SPA
Najlepszy Sieciowy Hotel SPA – Sopot Marriott Resort & SPA
Najlepszy Holistyczny Hotel SPA – Manor House SPA – Pałac Odrowążów
Najlepsze Uzdrowiskowe SPA – Biawena Uzdrowisko Wysowa
Najlepsze Medical SPA – Hotel Buczyński Medical & SPA
Najlepsze Balneo SPA – Malinowy Zdrój Hotel Medical & SPA
Najlepszy Historyczny Hotel SPA – Hotel Zamek Ryn
Najlepsze Pałacowe SPA – Pałac Żelechów SPA & Wellness
Najlepszy Hotel SPA dla Rodzin – Hotel & Medi-SPA Biały Kamień
Najlepszy Hotel SPA dla Par – Odyssey ClubHotel SPA & Wellness
Najlepszy Hotel SPA dla Aktywnych – Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Najlepsze City SPA – Fabryka Wełny Hotel & SPA
Najlepszy Konferencyjny Hotel SPA – Pałac i Folwark Łochów
Najlepszy Butikowy Hotel SPA – Dwór Kombornia Hotel & SPA
Najlepsze Nowe SPA – Hotel Zamek Gniew
Najlepszy Hotel SPA z Aquaparkiem – Hotel Bania Thermal & Ski
Najlepszy Hotel SPA & Golf – Pałac Brzeźno SPA & Golf
Najlepsze Day SPA – Baltica Wellness & SPA

Więcej na: www.SPAeden.pl

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.