Hotele&Gastronomia

Powstaje największy hostel w Warszawie

Największy właściciel hosteli w Europie A&O Hostels otworzy swój pierwszy obiekt w Polsce. Dzięki niemu berlińska grupa A&O Hostels będzie miała 35 obiektów w 22 miastach w 7 krajach.

W trzecim kwartale 2019 r. w dawnym biurowcu w dzielnicy Wola powstanie największy hostel w stolicy w który mieć będzie ponad 200 pokoi i 600 łóżek. Chief Investment Officer A&O Henri Wilmes zapewnia, że obiekt ten będzie największym markowym hostelem w polskiej stolicy. Ośmiokondygnacyjny dawny biurowiec w zachodniej części miasta położony jest zaledwie dziesięć minut od dworca kolejowego i wielu innych popularnych miejsc stolicy. W ten sposób spełnia podstawowe kryteria obiektów A&O – bardzo dobra dostępność, bliskość centrum i potencjał.

Przez Warszawę do ekspansji w Europie Wschodniej

– Polska ma bardzo młode społeczeństwo: wielu uczniów, młodych ludzi i rodziny, dla których Warszawa jest bardzo popularnym celem podróży – mówi Henri Wilmes i jednocześnie podkreśla rosnącą atrakcyjność blisko 1,8-milionowej metropolii jako jednego z najważniejszych celów podroży w Europie. – Rozpoczęcie naszej obecności w Polsce od tak obiecującego projektu jest naprawdę dobrym sygnałem dla dalszego rozwoju w Europie Wschodniej.

Everyone can travel” – wypoczynek, podróże służbowe, grupowe i indywidualne

Firma noclegowa A&O, który od 2000 r. specjalizuje się w podróżach grupowych i młodzieżowych, jest również polecany jako alternatywa dla osób podróżujących służbowo i indywidualnie: ceny zakwaterowania rozpoczynają się od 12 euro. A&O oferuje centralne lokalizacje, komfort i jakość, jak również nową koncepcję architektoniczną i projektową, która od początku roku jest wdrażana krok po kroku we wszystkich obiektach.

Obecnie sieć A&O ma 34 obiekty w 21 miastach i 6 krajach: Niemcy, Austria, Holandia, Czechy, Dania i Włochy. Sieć A&O rocznie rośnie o ponad 15 proc. Oferuje 24 000 łóżek i szczyci się ponad 4 milionami noclegów w 2017 r., w którym odnotowała sprzedaż na poziomie 134 milionów euro.

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe A&O

O autorze

Grzegorz Micuła

Dziennikarz, podróżnik, fotograf, przewodnik i licencjonowany pilot wycieczek. Autor ponad trzydziestu przewodników m.in. po Cyprze, Balearach, Szwecji, Tunezji, Wilnie, Ukrainie i Polsce. Pracował m.in. dla miesięczników Poznaj Świat, Podróże, Voyage, Obieżyświat, VIP, Kaleidoscope, Magazyn All Inclusive.