Wydarzenia w Turystyce

Puchar Świata ponownie w Jasnej

Puchar Świata w największym słowackim ośrodku sportów zimowych Jasná w Tatrach Niskich w marcu 2021 roku zgromadzi światową elitę narciarek zjazdowych.

Puchar Świata w największym słowackim ośrodku sportów zimowych Jasná w Tatrach Niskich w marcu 2021 roku zgromadzi światową elitę narciarek zjazdowych.

Zawody Pucharu Świata w slalomie i slalomie gigancie odbędą się w dniach 6 – 7 marca 2021 r. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zmieniła termin z wcześniej ogłaszanego na 16 – 17 stycznia 2021 r.

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła tę zmianę 6 marca 2020 r., 4 lata po Pucharze Świata 2016 i na rok przed planowanym wydarzeniem Pucharu Świata 2021. Powodem zmiany, według informacji przesłanych Słowackiej Federacji Narciarskiej (SLA) oraz organizatorowi wydarzenia, spółce Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), jest pomyślna integracja kalendarza konkursów, które odbędą się w Azji oraz inne okoliczności. Słowacka Federacja Narciarska i spółka TMR zaakceptowały ogłoszoną zmianę.

– Cieszymy się, że ośrodek Jasná po udanej organizacji Pucharu Świata w 2016 r. ponownie otrzymał kredyt zaufania od FIS i SLA i będzie miał możliwość organizacji zawodów na najwyższym światowym poziomie. Po 5 latach Jasná po raz kolejny będzie miała okazję gościć najlepsze światowe zawodniczki w slalomie, na czele z Petrą Vlhovą. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zapewnić zawodniczkom i miłośnikom sportu najlepsze możliwe warunki, a w świadomości publiczności zapiszemy się nie tylko jako doskonały organizator imprez sportowych, lecz również jako ośrodek mający do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, które przygotowujemy” – podkreślił dyrektor ośrodka Jasná, Matej Hulej.

W ramach Pucharu Świata 2021 w Jasnej po raz kolejny odbędą się konkursy w dyscyplinach technicznych, slalomie i slalomie gigancie. Zawody będą rozgrywane w identycznej kombinacji dyscyplin jak w marcu 2016 r., kiedy Jasná po dłuższej przerwie gościła światową elitę narciarek.

Więcej na: https://www.jasna.sk/

Fot.: materiały prasowe

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.