Hotele&Gastronomia

Radisson nad morzem i w górach

Radisson Hotel Group podpisał umowę z grupą Zdrojowa Invest & Hotels na dwa nowe hotele, które zostaną wybudowane na dwóch krańcach Polski, w Szklarskiej Porębie oraz w Kołobrzegu.

Radisson Hotel Group podpisał umowę z grupą Zdrojowa  Invest & Hotels na dwa nowe hotele, które zostaną wybudowane na dwóch krańcach Polski, w Szklarskiej Porębie oraz w Kołobrzegu.

Podczas konferencji pasowej, w której udział wzięli Valerie Schuermans, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Radisson Hotel Group oraz Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels poinformowano o tym, że obiekty powstające w Szklarskiej Porębie i Kołobrzegu  należą do kategorii upscale i wzbogacą portfolio grupy w Polsce. Dzięki nowym inwestycjom wzrośnie ono do 18 hoteli obejmujących pięć marek. Firmy będą kontynuować wspólne działania na rzecz rozwoju i budowy nowych obiektów w Polsce. Zdrojowa Invest & Hotels oraz Radisson Hotel Group są partnerami w Polsce od otwarcia w 2017 roku Radisson Blu Resort Świnoujście.

Nie rezygnujemy z hoteli własnej marki

– Kolejna umowa i to w takim zakresie z jedną z wiodących globalnych sieci hotelarskich pozwoli nam uzyskać korzyści skali, a nie zawsze i nie każda marka międzynarodowa jest gwarancją sukcesu. Z nowymi hotelami pod międzynarodową marką Radisson po raz kolejny jesteśmy pionierem rynku, a to kontynuacja naszej strategii wzmacniania pozycji lidera w kurortach.  Strategiczne partnerstwo z Radissonem nie oznacza, że Zdrojowa rezygnuje z hoteli własnej marki. Portfolio grupy, w zależności od lokalnych rynków, będzie zmierzało w kierunku hoteli zarówno marki Zdrojowa Hotels, jak i tych pod szyldem sieci międzynarodowych – podkreśla Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels.

Radisson Resort Szklarska Poręba to drugi obiekt marki Radisson, który pojawił się w Polsce oraz pierwszy hotel międzynarodowej marki w tym mieście. Będzie oferował 104 pokoje i zostanie otwarty w najbliższym sezonie zimowym. Planowany jest także kolejny etap inwestycji, w trakcie którego zostaną udostępnione kolejne pokoje i apartamenty. Odwiedzający będą mogli korzystać z aquaparku, całorocznego zewnętrznego jacuzzi, sauny oraz strefy kąpielowej. Centrum SPA & Wellness oraz zewnętrzny basen zapewnią możliwość relaksu przez cały rok.

Otwarcie hotelu w Kołobrzegu jest planowane na lato 2020 roku. Będzie to pierwszy hotel tej marki w jednym z największych polskich kurortów nadmorskich. Obiekt dysponować będzie 209 pokojami oraz strefą SPA & Wellness i aquaparkiem.

Hotele w Szklarskiej Porębie i Kołobrzegu będą prowadzone przez Radisson Hospitality AB na podstawie międzynarodowej umowy franczyzowej ze Zdrojową Invest & Hotels.

Fot.: materiały prasowe, Alicja Micuła

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.