Kierunki Wydarzenia w Turystyce

Rodzinny wypoczynek podczas Dubai Summer Surprises

Dubai Summer Surprises to trwający 6 tygodni (od 21 czerwca do 3 sierpnia 2019 r.) rodzinny festiwal, podczas którego nie zabraknie wydarzeń zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Podczas Dubai Summer Surprises kalendarz obfituje w wydarzenia w parkach rozrywki, aquaparkach i centrach handlowych. Oto najważniejsze z nich:

Parki rozrywki
• Kupując jednodniowy rodzinny bilet do dubajskiego Legolandu, bezpłatnie otrzymasz karnet Summer Play Pass, który upoważnia do nieograniczonej liczby wejść na wszystkie wydarzenia organizowane przez park. Promocja trwa do 14 września.
• W parku rozrywki Motiongate spotkasz ulubione filmowe postacie i przeżyjesz prawdziwą filmową przygodę. W parku również można korzystać z Summer Play Pass i do 14 września cieszyć się darmowymi atrakcjami.
• Bollywood Parks to pierwszy na świecie park rozrywki w pełni poświęcony indyjskiej kinematografii.
• W parku wodnym Aquaventure Waterpark znajdziesz 28-metrową zjeżdżalnię w przezroczystej rurze otoczonej rekinami i mantami! Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 360 dirhamów (372 zł), a dla dzieci – 300 dirhamów (310 zł). Wstęp dla osób powyżej 120 cm wzrostu.

Wydarzenia sportowe
• Osoby lubiące ruch muszą odwiedzić Dubai Sports World. Do 10 września, od 8 rano do północy czeka na Ciebie kilkanaście zajęć z różnych dyscyplin sportowych.
• Doskwiera Ci upał? Odwiedź ośrodek narciarski Ski Dubai, w którym znajdziesz trasę narciarską, snow park oraz mnóstwo przyjaznych pingwinów. Teraz bilety wstępu do Snow Penguins są dostępne z 20-procentową zniżką.
• Atrakcje dla całej rodziny zapewnia Jumble Dubai – rodzinny plac zabaw.
• Dużą dawkę emocji dostarcza centrum rekreacyjno-sportowe Smash Room. Do 4 sierpnia karnet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci) kosztuje 200 dirhamów (207 zł).

Rozrywka
• Do 17 sierpnia na wszystkie dzieci czeka ich ulubiony wakacyjnych bohater –Modhesh. W biznesowym kompleksie Dubai World Trade Center powstało pięć sal zabaw z różnymi grami i warsztatami dla całych rodzin.
• Warto odwiedzić centrum handlowe Mercato, w którym powstała olbrzymia letnia zjeżdżalnia. Do 3 sierpnia w centrum odbywają się także pokazy cyrkowe oraz organizowane są warsztaty dla dzieci z magicznych sztuczek i akrobacji.

Promocje hotelowe
• Do końca trwania festiwalu Dubai Summer Surprises można skorzystać z wielu promocji w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i SPA. Pełna lista ofert dostępna pod adresem: https://www.visitdubai.com/en/dss/experience/summer-hotel-deals

Cały kalendarz wydarzeń organizowanych podczas Dubai Summer Surprises znaleźć na: www.dubaisummersurprises.com oraz na @DSSsocial.

Fot.: https://www.visitdubai.com

O autorze

Alicja Micuła

Przewodniczka świętokrzyska, pilotka wycieczek, dziennikarka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.