Transport

Ryanair: największa wyprzedaż w historii, jeśli nie będzie Brexitu

Ryanair obiecuje na piątek „największą wyprzedaż biletów w historii”, jeżeli Brytyjczycy zostaną w Unii Europejskiej.

– Jeśli w czwartek Brytyjczycy zagłosują za pozostaniem w Unii Europejskiej, w piątek zorganizujemy największą wyprzedaż biletów w naszej historii dla wszystkich, którzy chcą polecieć i zwiedzać Europę – powiedział w środę Michael O’Leary, szef Ryanair.

W czwartkowym referendum Brytyjczycy głosują czy chcą pozostać w Unii Europejskiej.

– Apelujemy do wszystkich Brytyjczyków o mocny głos za pozostaniem w Unii. Jeśli tak się stanie, będziemy mogli inwestować jeszcze więcej pieniędzy w tym kraju, a ceny połączeń spadną jeszcze bardziej. Ryanair nie byłby w stanie tak mocno się rozwinąć, gdyby nie europejski wspólny rynek i deregulacja. Zwolennicy opuszczenia Unii Europejskiej doprowadzą do powrotu sytuacji, w której do Europy lata tylko British Airways za 800 funtów, a na latanie stać tylko bogatych – powiedział Michael O’Leary.

O autorze

Magdalena Pinkwart

Dziennikarka turystyczna, współpracuje m.in. z magazynami National Geographic Traveler, Kaleidoscope, Podróże. Autorka przewodników wydanych przez National Geographic i wydawnictwo Wiedza i Życie. Licencjonowana pilotka i przewodniczka. Komentatorka radia i TV w dziedzinie turystyki.