Transport

Ryanair: nowy rozkład lotów z Wrocławia na zimę 21/22

Ryanair

Od października 2021 Linie Lotnicze Ryanair uruchomią pięć nowych połączeń z Wrocławia. Przewoźnik właśnie ogłosił zimowy rozkład lotów z Wrocławia. Łącznie od października br. Ryanair będzie oferował z Wrocławia 30 tras.

Nowe połączenia lotnicze to: Wrocław– Billund (Legoland), Bournemouth, Lizbona, Paphos i Piza. Można już zarezerwować bilety na loty i długo wyczekiwany jesienny wypoczynek w jednym z pięciu nowych kierunków. Z okazji ogłoszenia zimowego rozkładu lotów z Wrocławia Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł. Promocja obowiązuje jedynie do soboty 4 września 2021 i dotyczy lotów do listopada 2021 r.
-Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. Ryanair nadal rozwija się w Europie, a podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii – mówi Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair. – Tej zimy Ryanair odbierze 55 samolotów Boeing 737-8200 „Gamechanger”, z przyjemnością ogłaszamy więc pięć nowych tras z Wrocławia  do Billund, Bournemouth, Lizbony, Paphos oraz Pizy. Ryanair będzie obsługiwał łącznie 30 tras z Wrocławia, co potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii – dodaje.
Nowe połączenia w zimowym rozkładzie lotów to bardzo pozytywny sygnał w trudnym, nieprzewidywalnym okresie pandemii. Lato pokazało, że pasażerowie przyzwyczaili się już do regulacji covidowych i w dużej mierze nauczyli się latać „na nowych warunkach” – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Dlatego mamy nadzieję, że zimowy rozkład lotów, w którym pasażerowie znajdą interesujące nowości i bardzo urozmaiconą ofertę połączeń pozwoli na planowanie kolejnych bezpiecznych, tym razem jesienno-zimowych podróży – zapowiada.
W miarę powrotu podróży lotniczych w Polsce do poziomu sprzed Covidu, Ryanair nadal pozostanie jednym z liderów w ożywianiu ruchu lotniczego i turystyki w całej Europie. Rozszerzony rozkład lotów ma umożliwić mieszkańcom Dolnego Śląska bezpośrednie podróże w ekscytujących kierunkach.

(wyk. zdj. i mat. Ryanair)

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.