Transport

Ryanair: promocyjne ceny biletów na rezerwacje lotów z Polski

Ryanair

Linie Lotnicze Ryanair informują, że rezerwacje lotów z Polski wzrosły czterokrotnie od czasu zniesienia restrykcji w czerwcu br. Przewoźnik jeszcze bardziej zachęca Polaków do latania i wprowadza promocyjne ceny biletów.

Ryanair obserwuje znaczący wzrost zainteresowania lotami w sezonie letnim 2020. Widać, że Polacy coraz chętniej planują letnie podróże. Obecnie najczęściej wybieranymi kierunkami są: Bułgaria i (co może dziwić) Hiszpania.

Pierwszy lot linii Ryanair w Polsce, po ponad 3-miesięcznej przerwie, miał miejsce 21 czerwca br. na trasie z Warszawy Modlin do Madrytu. Jak informuje Ryanair, od tego czasu przewoźnik odnotował sprzedaż setek tysięcy biletów, w tym do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych. Średnia tygodniowa liczba rezerwacji wzrosła czterokrotnie.

-Polska częściowo otworzyła granice 17 czerwca br. Od tego czasu setki tysięcy Polaków zarezerwowało loty do najpopularniejszych destynacji w Europie, w tym do Rzymu, Burgas, Alicante czy na Majorkę – mówi Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.

Ryanair wprowadza promocyjne ceny biletów na rezerwacje lotów z Polski

W sezonie lato 2020 Ryanair oferuje prawie 200 tras z Polski. Wśród kierunków wakacyjnych największą popularnością cieszą się Burgas w Bułgarii oraz dwa ośrodki hiszpańskie – Alicante i Majorka. Na wyjazdy typu city-break Polacy najchętniej wybierają Rzym. Znacząco wzrosły również rezerwacje lotów do Polski, głównie z Wielkiej Brytanii.

-Od kilku tygodni obserwujemy wzrostowy trend liczby rezerwacji lotów z Polski, co nas bardzo cieszy. Znaczna część tych rezerwacji dotyczy lotów typowo wakacyjnych, co oznacza, że Polacy czują się bezpiecznie i chcą podróżować – kontynuuje prezes Buzz  M. Kaczmarzyk.

Z tej okazji Ryanair wprowadza na rezerwacje lotów z Polski sprzedaż biletów w promocyjnych cenach. Jak informuje Ryanair do końca października ceny biletów kształtują się już od 79 zł. Warto wiedzieć, że rezerwacji lotów z Polski w promocyjnych cenach można dokonać jedynie do 18 lipca 2020 r. (soboty) na stronie: Ryanair.com.

O autorze

Ewa Ploplis

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w największych redakcjach w kraju m.in. w: Polskiej Agencji Prasowej. Współpracowała z redakcjami m.in.: Życie Handlowe, Życie Gospodarcze, Magazyn Fakty, VIP i Polska Gazeta Turystyczna. Właścicielka i redaktor naczelna Medialnej Agencji Informacyjnej EPO. Z zamiłowania podróżniczka, fotoreporter, producent filmów.